Deti zažili šok, v Česku vrazilo auto do školského autobusu

Šesť detí previezli do nemocnice v Českých Budějoviciach a päť detí do nemocnice v Českom Krumlove.PRAHA 23. septembra (WebNoviny.sk) – Osobné vozidlo vošlo v piatok dopoludnia na ceste pri Českom Krumlove do protismeru a narazilo do školského autobusu. Štyridsaťosemročný vodič auta značky Škoda Octavia utrpel medzi mestami Kaplice a Český Krumlov zranenia, ktorým na mieste podľahol. V autobuse sa ľahko zranilo 11 detí, informoval český spravodajský server Novinky.cz.

„Muž podľahol na mieste viacnásobným poraneniam. Jedenásť detí utrpelo ľahké zranenia,“ povedal pre český denník Právo riaditeľ juhočeských zdravotných záchranárov Marek Slabý. Šesť detí následne previezli do nemocnice v Českých Budějoviciach a päť detí do nemocnice v Českom Krumlove. Na mieste zasahovali štyri posádky záchranárov.

Deti zo základnej školy v obci Malonty v okrese Český Krumlov v Juhočeskom kraji sa viezli na plávanie do neďalekého Českého Krumlova. „Vodič osobného vozidla sa zatiaľ z neznámych dôvodov dostal do protismeru a narazil do autobusu, v ktorom cestovalo viac než 30 detí,“ konštatoval hovorca juhočeskej polície Milan Bajcura s tým, že autobus sa prevrátil do priekopy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. septembra 2016