Dennis Seidenberg sa dočkal, bude hrať za Islanders

Seidenberg si zmluvu s Islanders vypýtal aj výkonmi na Svetovom pohári v Toronte.TORONTO 28. septembra (WebNoviny.sk) – Skúsený obranca Dennis Seidenberg súhlasil so zmluvou na jeden rok s klubom hokejovej NHL New York Islanders. S odvolaním sa na zdroje z prostredia ligy o tom informuje web ESPN.

Seidenberg v súčasnosti nastupuje v drese výberu Európy na Svetovom pohári. Do turnaja vstúpil bez platného kontraktu s niektorým z klubov. Tridsaťpäťročný Nemec bol do júna hráčom Bostonu Bruins, ktorý sa však v júni vykúpil z kontraktu s ním. Seidenberg mal v Bruins dohodu platnú ešte na dva roky.

Počas trinástich sezón v NHL si Seidenberg obliekol aj dresy Philadelphie, Phoenixu, Caroliny a Floridy, s Bostonom získal v roku 2011 Stanleyho pohár. Celkovo nastúpil v profilige v 758 stretnutiach, v ktorých strelil 39 gólov a pridal 185 asistencií.

Práve výkony v drese európskeho výberu mu pomohli k novej zmluve v Islanders. „Absolútne som sa nezamýšľal nad tým, či mám alebo nemám prísť na Svetový pohár bez platného kontraktu. Podobnú šancu hrať proti najlepším svetovým mužstvám dostanete raz za život,“ povedal počas turnaja Seidenberg.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2016