DEEPWATER HORIZON: OCEÁN V PLAMEŇOCH

20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najhorších katastrof spôsobených človekom. Režisér Peter Berg (Na život a na smrť, Hancock) vzdáva svojím filmom hold statočným mužom a ženám, ktorých hrdinstvo zachránilo mnohých členov posádky a všetkým zmenilo životy navždy.

Celý priebeh katastrofy z 20. apríla 2010 nepozná veľa ľudí. Nikto zo 126 ľudí, ktorí v ten deň nastúpili do práce netušil, že ich čaká najhorší deň ich života. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého.

Deepwater Horizon, vrtnú súpravu určenú pre extrémne hlboké vody, ktorá kotvila pri pobreží Louisiany, zničil obrovský výbuch a následný požiar, následkom čoho došlo k najväčšiemu náhodnému úniku ropy v histórii ľudstva. 87 dní svet so zatajeným dychom sledoval, ako každý deň do uniká 50,000 barelov ropy do vôd Mexického zálivu. V tej chvíli sa ešte nevedelo, aký to bude mať dopad ma prírodný systém a čo vlastne katastrofu zapríčinilo.

DEEPWATER HORIZON: OCEÁN V PLAMEŇOCH hľadá odpovede na otázky, čo presne sa v ten deň na palube udialo a prečo 11 ľudí prišlo o život. K Markovi Wahlbergovi v hlavnej úlohe vedúceho technika sekundujú v ďalšie hviezdy – Kurt Russell, John Malkovich, Gina Rodriguez, Dylan O’Brien a Kate Hudson. Cieľom filmových tvorcov bolo priblížiť divákom nielen okolnosti nešťastia ako sa javili navonok, ale aj všetky ľudské tragédie, ktoré sa odohrávali v pozadí, skryté pred očami verejnosti.

Film DEEPWATER HORIZON: OCEÁN V PLAMEŇOCH sa v slovenských kinách premieta od 29. septembra 2016

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2016