Danko vystúpil v Štrasburgu, pre politiku narastá nenávisť

Predseda slovenského parlamentu Andrej Danko vo svojom vystúpení hovoril aj o slušnosti, boji s prejavmi xenofóbie, nenávisti a diskriminácie v politike i verejnom živote.

BRATISLAVA 16. septembra (WebNoviny.sk) – „Často v dôsledku práve politických vystúpení narastá medzi občanmi nenávisť, strach a extrémizmus,“ povedal dnes predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) na Konferencii predsedov parlamentov členských krajín Rady Európy v Štrasburgu. Dvojdňová konferencia predsedov parlamentov členských krajín Rady Európy sa venovala otázkam prejavov nenávisti, diskriminácie a rasizmu.

Danko vo svojom vystúpení hovoril aj o slušnosti, boji s prejavmi xenofóbie, nenávisti a diskriminácie v politike i verejnom živote. „Verbálne nenávistné útoky sú v súčasnosti prítomné vo všetkých sférach spoločnosti, šírené médiami, sociálnymi sieťami ako aj politikmi. V tomto smere stojí pred nami, politickými lídrami i pred našimi národnými parlamentmi mimoriadna úloha. To my často určujeme úroveň diskusie, často v dôsledku práve politických vystúpení narastá medzi občanmi nenávisť, strach a extrémizmus,“ povedal.

Rada Európy venuje tejto téme už dlhodobo veľkú pozornosť. „Ak chceme zastaviť nárast xenofóbie, vzájomnej nedôvery a nenávisti, diskriminácie i prejavov politického extrémizmu, musíme občanom vrátiť dôveru. V tejto súvislosti si musíme byť vedomí našej zodpovednosti voči občanom i politickej kultúre. Vidíme, že v celom regióne rastie nacionalizmus a radikalizmus,“ pripomenul predsedom parlamentov krajín Európskej únie Danko.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. septembra 2016