Danko je najsympatickejší predseda, s Bugárom sú pred Ficom

Najnesympatickejším politikom je podľa prieskumu Marián Kotleba.

BRATISLAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) – Najsympatickejším predsedom politického subjektu je podľa prieskumu agentúry Focus šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko, označilo ho 48,5 percenta opýtaných. Druhým najsympatickejším je predseda strany Most-Híd Béla Bugár so ziskom 44,1 percenta.

Nasledujú šéf Smeru-SD Robert Fico, ktorého označilo 35,9 percenta respondentov, predseda SaS Richard Sulík (34,2 percenta), predseda strany Sme rodina Boris Kollár (28,8 percenta) a Igor Matovič z hnutia OĽaNO (27,9 percenta). Najmenej sympatickí sú podľa prieskumu predseda strany KDH Alojz Hlina (21 percent) a šéf Ľudovej strany Naše Slovensko Marián Kotleba (18,8 percenta).

Najnesympatickejším politikom je podľa prieskumu Marián Kotleba (72,6 percenta). Nasleduje Igor Matovič so 63,7 percenta, Boris Kollár so 61,5 percenta, Robert Fico s 58,4 percenta a Richard Sulík s 55,5 percenta. Najmenej nesympatický je podľa prieskumu Andrej Danko, a to podľa 37,4 percenta opýtaných.

Agentúra Focus v prieskume zisťovala sympatie, resp. nesympatie občanov k vybraným politikom, v tomto prípade k predsedom politických strán. Respondenti odpovedali na otázku: „Budem vám postupne čítať mená politikov. Pri každom z nich mi, prosím, povedzte, či ste o ňom už počuli a ak áno, do akej miery vám je sympatický alebo nesympatický.“ Agentúra robila prieskum od 11. do 16. augusta na vzorke 1 002 respondentov starších ako 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. Agentúru SITA o výsledkoch prieskumu informoval Martin Slosiarik z agentúry Focus.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2016