Dáni nastúpia proti Slovákom aj s hráčmi z NHL

Káder dánskej hokejovej reprezentácie na tohtotýždňové prípravné zápasy v Skalici a Bratislave proti Slovensku.KODAŇ 26. apríla (WebNoviny.sk) – Viac ako polovicu kádra dánskej hokejovej reprezentácie pred tohtotýždňovými prípravnými duelmi v seriáli Euro Hockey Challenge v Skalici a Bratislave proti Slovensku tvoria legionári. Pod Tatry by malo pricestovať dovedna 25 hokejistov a až 16 z nich pôsobilo v sezóne 2015/2016 na klubovej úrovni v zahraničí.

Štyria z nich hrali v zámorí – Nikolaj Ehlers a Jannik Hansen v NHL, Nicklas Jensen v AHL a Mikkel Aagaard v juniorskej OHL. Tréner Jan Karlsson má k dispozícii dvoch hráčov z KHL Patricka Bjorkstranda (Medveščak Záhreb) a Jespera B. Jensena (Jokerit Helsinki). V dánskom tíme sú aktuálne traja brankári, osem obrancov a štrnásť útočníkov.

V Skalici sa duel Slovensko – Dánska uskutoční vo štvrtok 28. apríla o 18.00 h, odveta je na programe o dva dni neskôr od 17.00 h na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Káder dánskej hokejovej reprezentácie na prípravné zápasy proti Slovensku:

Brankári: Simon Nielsen (Blue Fox Herning), Sebastian Dahm (Graz, Rak.), George Sörensen (SönderjyskE Vojens)

Obrancovia: Mads Bödker (SönderjyskE Vojens), Daniel Nielsen (Herning), Stefan Lassen (Lahti, Fín.), Matias Lassen (Leksand, Švéd.), Markus Lauridsen (AIK Štokholm, Švéd.), Emil Kristensen (Rögle/Oskarhamn, Švéd.), Jesper B. Jensen (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Nicholas B. Jensen (Esbjerg)

Útočníci: Frederik Storm (Malmö, Švéd.), Patrick Bjorkstrand (Medveščak Záhreb, Chor./KHL), Mads Christensen (Mníchov, Nem.), Morten Green (Rungsted), Kirill Starkov (Red Icy, Švaj.), Nicklas Jensen (Hartford, USA/AHL), Mathias From (Rögle, Švéd.), Nikolaj Ehlers (Winnipeg Jets, Kan./NHL), Mikkel Aagaard (Sudbury, Kan./OHL), Morten Madsen (Hamburg, Nem.), Jannik Hansen (Vancouver Canucks, Kan./NHL), Morten Poulsen (Graz, Rak.), Mathias Bau Hansen (Frederikshavn), Thomas Spelling (SönderjyskE Vojens)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2016