Ďalší úder pre Saganov tím, doudieraný Majka na Tour de France skončil

CHAMBÉRY 10. júla (WebNoviny.sk) – Ťažko skúšaný cyklistický tím Bora-Hansgrohe na Tour de France inkasoval ďalší úder. Pelotón slávnych pretekov opúšťa Poliak Rafal Majka, ktorý mal pôvodne ambíciu bojovať o prvú päťku celkovej klasifikácie.

Majka v nedeľňajšej supernáročnej etape v pohorí Jura utrpel ťažký pád, a hoci vyšetrenia v nemocnici nepreukázali zlomeniny, iba pomliaždeniny, doudieraný a vyčerpaný sa rozhodol v pretekoch nepokračovať.

S tímom učinili správne rozhodnutie

„Mám šťastie v tom, že nemám nič zlomené, avšak bolí ma celé telo. Neviem ani presne vysvetliť, ako došlo k pádu, ale viem, že som po ňom veľa trpel. Ešte aj teraz sa mi ťažko dýcha, preto si myslím, že sme spoločne s tímom učinili správne rozhodnutie. Teraz si odpočiniem, aby som sa neskôr mohol čo najlepšie pripraviť na zvyšok sezóny,“ uviedol Rafal Majka vo vyhlásení na webe Bora-Hansgrohe.

Smolný týždeň Bora Hansgrohe

Bora-Hansgrohe prežil celkovo veľmi smolný prvý týždeň na Tour de France. Po kontroverznej diskvalifikácii slovenského lídra Petra Sagana pre neregulárny šprint v koncovke 4. etapy vo Vitteli o päť dní neskôr nemecký tím prišiel aj o druhého zo Saganovcov Juraja.

Odporúčame:
Aru v 9. etape Tour de France neférovo zaútočil, keď mal Froome problém s bicyklom

Nováčik na Grand Tour nedošiel v stanovenom časovom limite do cieľa 9. etapy v Chambéry. Vyššie spomenutý vrchársky špecialista Poliak Rafal Majka v nej utrpel pád, a hoci ešte vysadol na bicykel, v cieli ho klasifikovali až na 137. mieste s mankom 36:21 min. V celkovom poradí to znamenalo prepad na 43. priečku (+37:26) a o deň neskôr tiež definitívny koniec v pretekoch..

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, cyklistika, Tour de France 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďalší úder pre Saganov tím, doudieraný Majka na Tour de France skončil © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2017