Ďaloga za Slovan možno už na domácom ľade, prognózuje Říha

Ofenzívne ladený bek Marek Ďaloga len nedávno ukončil angažmán v ruskej Kazani a v KHL by mohol pokračovať v belasých farbách.BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský zástupca v Kontinentálnej hokejovej lige Slovan Bratislava by mohol dostať posilu do defenzívy. Klub momentálne intenzívne rokuje o príchode 27-ročného reprezentačného obrancu Mareka Ďalogu. Ofenzívne ladený bek len nedávno ukončil angažmán v ruskej Kazani a v KHL by tak mohol pokračovať v belasých farbách.

Odporúčame:

Kazaň ukončila zmluvu s Ďalogom, limituje ho zranenie

„Škoda, že s nami Marek nemohol odletieť na prvý trip, ale rokovanie vyzerá nádejne. Ak sa nestane nič neočakávané, mohol by nastúpiť už v prvom domácom súboji sezóny,“ cituje trénera slovanistov Miloša Říhu web slovanpositive.com. Belasí vstúpia do novej sezóny KHL v utorok o 18.00 h práve na ľade silnej Kazane, v rámci úvodného minitripu sa vo štvrtok 25. 8. predstavia v Togliatti. Premiérovo pred svojimi fanúšikmi nastúpia v pondelok 29. augusta, keď privítajú súperov z Nižného Novgorodu.

Zvolenský rodák M. Ďaloga prišiel do Kazane pred rokom, kontrakt mal do konca ročníka 2016/2017. V minulej sezóne odohral 33 stretnutí KHL vrátane play-off, v ktorých strelil jeden gól a na ďalších päť prihral. V druhej polovici ročníka ho výrazne limitovali zdravotné ťažkosti. Pre problémy s kolenom vynechal aj májové majstrovstvá sveta v Rusku. Ruské zdroje tvrdili, že v poriadku nebol ani pred začiatkom tejto sezóny.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2016