Cudzoložstvo bude v Turecko trestné, Erdogan pripravuje zákon aj napriek výhradám Európskej únie

361588_turecky prezident recep tayyip erdogan 676x488.jpg

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nariadil legislatívcom vo svojej Strane spravodlivosti a rozvoja (AKP), aby pripravili zákon, podľa ktorého bude cudzoložstvo trestné. V stredu o tom informoval americký denník The Washington Post.

Odporúčame:
Erdogan telefonoval s Putinom, témou rozhovoru bola situácia v Sýrii

Erdogan v prejave pred svojimi spolustraníkmi spojil témy cudzoložstva a zneužívania detí a vyhlásil, že „takéto správanie spôsobuje spoločnosti rovnaké rany ako zabitie človeka“. Trestanie cudzoložstva v Turecku nie je ničím výnimočným, manželská nevera bola v tejto krajine trestná od roku 1926 do roku 1996.

Erdoganova AKP chcela takéto ustanovenie obnoviť už v roku 2004, vtedy však nakoniec ustúpila tlaku zo strany Európskej únie. Dnes to Erdogan podľa vlastných slov ľutuje. „Táto spoločnosť má iný pohľad na otázky morálky. Toto je oblasť, v ktorej je Turecko odlišné od väčšiny západných krajín,“ cituje Erdogana The Washington Post.

Viac k témam: cudzoložstvo, Recep Tayyip Erdogan, Turecko, zákon
Zdroj: Webnoviny.sk – Cudzoložstvo bude v Turecko trestné, Erdogan pripravuje zákon aj napriek výhradám Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2018