Colníci zaistili viac ako 100 000 kusov nelegálnych cigariet

Raziu v prevádzke predajne reziva v Leopoldove colníci vykonali v rámci medzinárodnej akcie, do ktorej sa zapojili aj ich kolegovia z Rakúska a Maďarska.BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Viac ako 100 000 kusov nelegálnych cigariet odhalili colníci v prevádzke predajne reziva v Leopoldove. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová, únik na spotrebnej dani by predstavoval v tomto prípade 10 500 eur.

Raziu colníci vykonali v rámci medzinárodnej akcie, do ktorej sa zapojili aj ich kolegovia z Rakúska a Maďarska. „Pri fyzickej kontrole skladu reziva colnici našli a zaistili spotrebiteľské balenia cigariet obchodného názvu značky Marlboro červené v dĺžke 80 milimetrov bez označenia kontrolnými známkami v počte 102 800 kusov,“ uviedla Zlochová.

Vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2016