Colníci v Rotterdame objavili kokaín za 100 miliónov eur

Kontraband bol rozdelený v približne 100 zabalených škatuliach s označením tovar pre domácnosť.Brusel/Amsterdam 28. apríla (WebNoviny.sk) – Colné orgány v holandskom prístave Rotterdam objavili 2900 kilogramov kokaínu. Drogy v minimálnej hodnote 100 miliónov eur boli ukryté v jednom z prepravných kontajnerov, uviedol vo štvrtok spravodajský server DutchNews.nl.

Kontraband bol rozdelený v približne 100 zabalených škatuliach s označením tovar pre domácnosť. Kontajner prepravili do Holandska z ostrova Curacao, ktorý patrí pod správu Holandského kráľovstva. Cieľovou destináciou bolo nemecké mesto Kranenburg v Severnom Porýní-Vestfálsku.

K nálezu kokaínu došlo už 11. marca. Informáciu o ňom sa úrady rozhodli zverejniť až teraz s ohľadom na pokračujúce vyšetrovanie, ktoré prebieha na území Holandska aj susedného Nemecka. Prípad vyšetruje špeciálny tím, známy pod skratkou HARC, ktorý sa zameriava na boj proti pašovaniu drog cez Rotterdam. Skupina je zložená z policajtov, colných inšpektorov a pracovníkov prokuratúry.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. apríla 2016