Colníci tento rok zistili už 130 porušení predpisov, zaistili pašovaný tabak i obuv

368880_tabak 676x493.jpg

KOŠICE 1. marca (WebNoviny.sk) – Za dva mesiace tohto roka colníci Colného úradu Košice zistili desiatky porušení colných a daňových predpisov, zadržali stovky „fejkov“ a aj nelegálne cigarety.

Colníci v tomto roku zistili už 130 porušení colných, daňových alebo iných všeobecne záväzných právnych predpisov a uložili v blokovom konaní pokuty za viac ako 5 000 eur. Agentúru SITA o tom informovala Ludmila Šusterová, hovorkyňa košického colného úradu.

Pri kontrole našli aj drogy

Pri kontrole dodržiavania predpisov o elektronickej registračnej pokladnici vydali 20 rozhodnutí na mieste a uložili sankcie za takmer 5 000 eur. Zároveň zabezpečili dve elektronické registračné pokladnice pre dôvodné podozrenie z krátenia tržieb s využitím nadradeného softvéru.

Prostredníctvom colného dohľadu zistili v ôsmich prípadoch porušenie práva k vlastníctvu dizajnu identickej ochrannej známky a zaistili viac ako 400 párov obuvi.

Odporúčame:
Na Slovensku narástol počet liečených zo závislosti, dekriminalizácia drog podľa SNS zvýši dopyt

S pomocou služobných psov v súčinnosti s Kriminálnym úradom finančnej správy zistili v troch prípadoch prevoz viac ako 20 kg neoznačeného tabaku a viac ako 10 000 neoznačených cigariet s finančným únikom na spotrebnej dani z tabakových výrobkov viac ako 2 500 eur, v dvoch prípadoch navyše zistili prevoz a držbu omamných a psychotropných látok.

Zaistili cigarety, obuv i jantár

Colníci mobilných jednotiek Colného úradu Košice vykonali v roku 2017 takmer 1 500 kontrol na cestných komunikáciách a v prevádzkach daňových subjektov, v rámci ktorých zistili 430 porušení colných, daňových alebo iných všeobecne záväzných právnych predpisov a uložili v blokovom konaní pokuty za takmer 17 000 eur za nerešpektovanie výzvy colníka, porušenie cestného zákona pri kontrole prepravných povolení a preprave nebezpečných vecí.

Pri kontrole dodržiavania zákona o elektronickej registračnej pokladnici vydali 120 rozhodnutí na mieste s uložením sankcií za takmer 52 000 eur. Pri výkone daňového dozoru v územnom obvode Colného úradu Košice zabezpečili 2 300 095 cigariet balených v neoznačených spotrebiteľských baleniach tabakových výrobkov s únikom na spotrebnej dani vo výške takmer 230 000 eur.

Odporúčame:
V Rakúsku zadržali český autobus s migrantmi a šiestimi kilogramami konope

Úkonmi v rámci colného dohľadu colníci zaistili v minulom roku aj takmer 85 kg jantáru pre podozrenia z porušenia zákonov. Zistili aj 25 porušení ochrany práv duševného vlastníctva dizajnu ochrannej známky s následným zaistením viac ako 1 000 párov obuvi.

Aktívnou pomocou služobných psov zistili v roku 2017 v štyroch prípadoch prevoz alebo držbu omamnej a psychotropnej látky a v piatich prípadoch zabezpečili takmer 35 kilogramov tabaku a takmer 6 000 tabakových výrobkov s únikom na spotrebnej dani z tabakových výrobkov za viac ako 6 000 eur.

Viac k témam: Colný úrad Košice, drogy, pašované cigarety, pašovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Colníci tento rok zistili už 130 porušení predpisov, zaistili pašovaný tabak i obuv © SITA Všetky práva vyhradené.

1. marca 2018