Clooneyho manželka požaduje stíhanie džihádistov za genocídu

Právnička Amal Clooneyová o svojej snahe dosiahnuť trestné stíhanie IS diskutovala aj so svojím manželom – slávnym hercom Georgeom Clooneym. NEW YORK 19. septembra (WebNoviny.sk) – Britská právnička Amal Clooneyová, manželka herca Georgea Clooneyho, chce dosiahnuť, aby OSN trestne stíhala veliteľov extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) za genocídu.

Odporúčame:

Clintonová: USA by mali zabiť vodcu Islamského štátu

Clooneyová to povedala v pondelok v programe televíznej stanice NBC „Today“. Vystúpila v ňom spoločne s príslušníčkou náboženskej menšiny jezídov v Iraku, ktorá padla v roku 2014 do zajatia IS, ale po troch mesiacoch znásilňovania, mučenia a sexuálneho zotročenia sa jej podarilo ujsť.

Dvadsaťtriročná Nádija Murádová povedala, že sa v zajatí modlila za to, aby zomrela, ak by tam mala zostať. OSN ju minulý týždeň menovala za svoju novú vyslankyňu dobrej vôle, píše agentúra AP. OSN odhaduje, že militanti z IS zabili približne 5000 jezídskych mužov a do zajatia zobrali tisíce ľudí. Clooneyová spomenula, že o svojej snahe dosiahnuť trestné stíhanie IS diskutovala aj so svojím manželom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. septembra 2016