Clintonová stratila dvojciferný náskok nad Trumpom

Clintonová si v prieskumoch dlhodobo udržovala nad Trumpom dvojciferný náskok. V prvej polovici mája sa však ich preferencie takmer vyrovnali. Washington 2. júla (WebNoviny.sk) – Demokratická uchádzačka o prezidentskú kandidatúru Hillary Clintonová stratila dvojciferný náskok nad svojím republikánskym súperom Donaldom Trumpom. Vyplýva to z nového prieskumu Reuters/Ipsos, ktorý bol vykonaný v priebehu tohto týždňa.

Približne 43,9 percenta respondentov z radov pravdepodobných voličov vyjadrilo podporu Clintonovej a 34,5 percenta Trumpovi, čo predstavuje rozdiel 9,4 percenta. Zvyšných 21,7 percenta respondentov by nepodporilo ani jedného z uvedených kandidátov.

Clintonová si v prieskumoch dlhodobo udržovala nad Trumpom dvojciferný náskok. V prvej polovici mája sa však ich preferencie takmer vyrovnali. Trump vtedy v prieskume Reuters/Ipsos zaostával za Clintonovou už len o jedno percento.

Začiatkom júna demokratická uchádzačka už opäť viedla nad Trumpom o 11 percent. Preferencie republikánskeho kandidáta krátkodobo stúpli po masakre v Orlande z 12. júna. Od 20. júna si však Clintonová znova udržiavala dvojciferný, v jednom prieskume až 14-percentný náskok.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júla 2016