Členov zločineckej skupiny šátorovcov čaká súdne pojednávanie, niektorým hrozí doživotie

360233_zj5a9168 676x451.jpg

BANSKÁ BYSTRICA 14. mája (WebNoviny.sk) – Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici sa v utorok 15. mája začne hlavné pojednávanie so zločineckou skupinou podsvetia zvanou „šátorovci“.

Násilná a ekonomická činnosť

V prípade je obžalovaných 14 osôb, z toho je jedna žena. Väčšine z nich prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry kladie za vinu trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Z bezpečnostných dôvodov sa proces koná v banskobystrickom Ústave na výkon väzby.

Odporúčame:
Súd prepustil zadržaných extrémistov aj člena Kotlebovej strany, prokurátorka podala sťažnosť

Skupina páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 až do roku 2010. Skupina dostala meno po Ľudovítovi Šátorovi, ktorého nakoniec zavraždili vlastní ľudia, ale jeho telo sa nenašlo.

Daňové podvody

Údajne Šátor bol objednávateľom popravy 10 členov konkurenčnej skupiny „pápayovci“, ku ktorej došlo v marci 1999 v bare Fontána v Dunajskej Strede. Okrem vrážd a iných násilných trestných činov sa gang podľa prokuratúry podieľal na nelegálnej výrobe cigariet v Orechovej Potôni. Ich výrobou v roku 2007 skrátili daň o takmer 18 miliónov vtedajších slovenských korún. Prostredníctvom bielych koní páchali aj podvody súvisiace s DPH.

Súd vytýčil pojednávanie na tri dni v tomto týždni a na ďalšie tri dni v budúcom týždni. Predpokladá sa výsluch obžalovaných, svedkov senát predvolá až na ďalšie termíny. Obžalovaným hrozia vysoké tresty, za úkladné vraždy až doživotie.

Viac k témam: Dunajská Streda, finančné podvody, mafia, sátorovci, Špecializovaný trestný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Členov zločineckej skupiny šátorovcov čaká súdne pojednávanie, niektorým hrozí doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

14. mája 2018