Cíger hodnotí MS, v zápase proti USA videl kopec pozitív

Slovenskí hokejisti tretíkrát za sebou nepostúpilo do vyraďovacej časti svetového šampionátu. Výkony zverencov Zdena Cígera na MS 2016 sprevádzala nevyrovnanosť.PETROHRAD 17. mája (WebNoviny.sk) – Pre slovenskú hokejovú reprezentáciu sa skončili majstrovstvá sveta v Rusku triumfom nad výberom USA 3:2 po predĺžení v súboji základnej B-skupiny v Petrohrade. Zverenci trénera Zdena Cígera obsadili na svetovom šampionáte 10. miesto, dvojciferná pozícia im patrí prvýkrát od domácich MS v roku 2011.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Obrazom. Slováci vyhrali nad Američanmi

Slováci v stredu letia domov

Slovenské mužstvo začalo púť turnajom dvomi víťazstvami – nad Maďarskom (4:1) a Francúzskom (5:1). Potom však prišli štyri prehry – s výberom Nemecka (1:5), Bieloruska (2:4), Kanady (0:5) a Fínska (0:5).. Aj po nepríjemnej sérii neúspechov mali Slováci vytúžený postup do štvrťfinále vo svojich rukách, museli však Američanov zdolať v riadnom hracom čase. Nepodarilo sa im to, preto v stredu letia domov.

Viac o zápase USA – Slovensko:

Video: Slovensko zdolalo USA, ale štvrťfinále si nezahrá

Obrazom: Pyrrhovo víťazstvo Slovákov na svetovom šampionáte

Slovenský zmar, dva body sú málo, píšu médiá o výhre nad USA

„Som veľmi rád, že ´chalani´ do posledného duelu vstúpili pripravení, disciplinovaní a hrali kolektívne. Je možné pomenovať kopec pozitív, obetovali sa tomuto zápasu. Uvedomili si, o čom sme bavili počas celej sezóny. Sme mladé mužstvo a učíme sa na chybách. Škoda, že až teraz sme sa naštartovali a minimalizovali chyby. Podstatné je, že to pochopili, od toho sa treba odraziť. Keby to nepochopili vôbec, bolo by to horšie. Nikto nie je nadšený, že na šampionáte nejdeme ďalej. Hokej sa však bude hrať aj naďalej, a ak chceme niečo zlepšiť, musíme stavať na dnešnom zápase,“ zneli prvé hodnotiace slová trénera Cígera po vypadnutí jeho mužstva zo šampionátového diania.

Už len skutočnosť, že po výkonoch a výsledkoch v základnej B-skupine MS 2016 až do posledného okamihu bojovali Slováci o štvrťfinále, je takmer zázrak. Slovenské mužstvo nezvládlo posledný krok a tretíkrát za sebou nepostúpilo do vyraďovacej časti. V ostatnom období to už nie je zriedkavý jav. „Stále som tvrdil, že musíme veci vidieť reálne. Všetci sme chceli urobiť čo najlepší výsledok. Mohli sme urobiť niečo inak. Napriek všetkému sme mali šancu postúpiť ešte aj v poslednom zápase. Dôležité je, že chlapci zabojovali a ukázali, že to vedia,“ myslí si kouč Cíger.

Nezabili nás presilovky, hovorí Cíger

Na rôznych výsledkoch Slovákov na turnaji sa podpísala veľká zodpovednosť, ktorú pociťovali hráči aj hlavný tréner. „Všetci sme to vnímali, boli to prebdené noci. ´Chalanom´ sa ani nečudujem, pretože bol na nich vyvíjaný obrovský tlak. Pred stretnutím som im prízvukoval, že hokej je sviatok a nech si to na ľade užijú. Bojovali o štvrťfinále MS s výberom USA. Všetci sa odviazali a som rád, že si posledný duel na šampionáte užili. Nikto si totiž nevie predstaviť, akú majú oni na ľade zodpovednosť,“ pokračoval tohtosezónny šéf slovenskej striedačky.

Výkony mužstva SR na MS 2016 sprevádzala nevyrovnanosť, prejavilo sa to najmä v súbojoch s Nemcami a Bielorusmi. Proti týmto súperom Slováci nezvládli jednu tretinu a vyšli v týchto kľúčových stretnutiach naprázdno. „Je to vekom. Máme mladý tím a hráči doteraz nemajú za sebou veľa takých duelov a turnajov. Mladí teraz odohrali takéto podujatie a nabudúce budú mať viac skúseností. Myslím si, že sa veľa naučili,“ poznamenal Cíger.

Slovákom sa počas celého turnaja nedarilo v presilovkách. Podčiarkli to aj v utorok v súboji proti USA, v ktorom nevyužili ani jednu z piatich početných výhod. „Nemyslím si, že nás na turnaji zabili presilovky. Ide o neskúsenosť či stres. Niekedy by sa mohlo zdať, že niektoré ťahy boli úmyselné, ale ide o stres,“ doplnil Cíger.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. mája 2016