Chorobnosť v Prešovskom kraji opäť klesla, zatvorili však viac škôl

367679_thinkstockphotos 618525318 676x451.jpg

PREŠOV 17. marca (WebNoviny.sk) – V tomto týždni došlo v Prešovskom kraji k ďalšiemu poklesu chorobnosti. Napriek tomu zatvorených ostalo viac školských zariadení, keď vyučovanie pre nedostatok žiakov prerušili v ôsmich školách.

Ako uvádza Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove na svojej internetovej stránke, v týždni bolo zaevidovaných 8 871 prípadov akútnych respiračných ochorení, čo predstavuje chorobnosť takmer 1 910 chorých na stotisíc obyvateľov. Oproti minulému týždňu, keď bolo chorých 9 083 ľudí, tak došlo k poklesu chorobnosti o vyše 200 pacientov .

Odporúčame:
Chorobnosť v Nitrianskom kraji výrazne klesla, objavil sa však prípad ochorenia SARI

Z celkového počtu ARO bolo hlásených 1 160 chrípke podobných ochorení, čo je pokles o 178 pacientov. Hlásených bolo aj 325 komplikácií, z toho bolo 249 prípadov sinusitídy. V okrese Vranov n/Topľou bol sentinelovým lekárom potvrdený jeden prípad vírusu chrípky typu B.

Najviac chorých bolo v skupine detí do päť rokov. Pre zvýšenú chorobnosť sa nevyučovalo v ôsmich školách, čo je o tri viac ako pred týždňom. V Bardejovskom okrese ostali zatvorené tri materské školy, vo Vranovskom okrese dve základné školy, po jednej základnej škole zatvorili v okresoch Kežmarok a Svidník a jedna internátna škola nevyučovala v Prešovskom okrese. Zrušené boli v tomto týždni zákazy návštev v nemocniciach v Prešove a Bardejove.

Viac k témam: chrípka, chrípková epidémia, PSK Prešovský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – Chorobnosť v Prešovskom kraji opäť klesla, zatvorili však viac škôl © SITA Všetky práva vyhradené.

17. marca 2018