Charlie Hebdo provokuje, karikatúrou rozhorčil Talianov

Francúzsky satirický časopis Charlie Hebdo si vzal na mušku nedávne tragické zemetrasenie v Taliansku.RÍM 2. septembra (WebNoviny.sk) – Francúzsky satirický časopis Charlie Hebdo vyvolal rozhorčenie karikatúrou, na ktorej zobrazil obete nedávneho zemetrasenia v Taliansku pod vrstvami cestovín. Informovala o tom v piatok agentúra AP s odvolaním sa na talianske médiá.

Obrazom: Silné zemetrasenie v Taliansku

Starosta stredotalianskeho mestečka Amatrice, kde si zemetrasenie vyžiadalo vyše 230 životov, označil zverejnenú kresbu za „nevkusnú a trápnu“. Na karikatúre s názvom „Zemetrasenie po taliansky“ vidno časti tiel obetí, ako trčia z vrstiev tradičných talianskych cestovinových plátkov lasagne.

Odporúčame:

Počet obetí zemetrasenia stúpa, Amatrice navštívil prezident

Počet obetí zemetrasenia v Taliansku stúpol na 281

V Taliansku zabíjalo zemetrasenie, vyhlásili stav núdze

Podľa starostu Sergia Pirozziho nemá irónia tohto druhu miesto, keď sa hovorí o zosnulých. Vyjadril pritom presvedčenie, že karikatúra neodráža skutočné pocity Francúzov voči obetiam prírodnej katastrofy v Taliansku. Pri zemetrasení v horskej oblasti stredotalianskych regiónov Umbria, Lazio a Marche zahynulo 24. augusta najmenej 294 ľudí a ďalšie stovky utrpeli zranenia. Tisíce miestnych obyvateľov zostali bez strechy nad hlavou.

Parížska redakcia časopisu Charlie Hebdo, známeho publikovaním kontroverzných karikatúr, sa v januári 2015 stala obeťou krvavého teroristického útoku. Islamskí radikáli tam vtedy zabili 12 ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. septembra 2016