Cez víkend nebudú v centre Košíc jazdiť električky, niektoré zastávky budú počas výluky mimo prevádzky

366152_dsc5298 676x459.jpg

KOŠICE 13. júla (WebNoviny.sk) – Cez víkend bude v Košiciach obmedzená doprava. Od soboty od ôsmej do nedele do tretej popoludní nebudú jazdiť električky po Štúrovej a Kuzmányho pre modernizáciu trolejového vedenia.

Ako informovala hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice Michaela Karaffová, po Štúrovej a Kuzmányho budú jazdiť náhradné autobusy.

Trasa náhradnej linky X

Náhradná autobusová linka X bude premávať na trase Staničné námestie – Nám. osloboditeľov – Moyzesova ulica – Radnica Starého Mesta – Zimná – Botanická záhrada – Havlíčkova každých 10 minút.

Prestup medzi električkovou linkou 9 a linkou X bude na zastávke Radnica Starého Mesta. Prestup medzi električkovými linkami 3, 4 a linkou X bude na zastávke Námestie osloboditeľov.

Zastávky na Kuzmányho – Krajský súd, Hlavná pošta, Radnica Starého mesta budú v čase výluky mimo prevádzky.

Obmedzenia dopravy na štvorprúdovke

Ako informoval Miroslav Sambor z košického magistrátu, plynulo pokračujú práce na modernizácii električkových tratí od kruhovej križovatky na Moldavskej až po križovatku Štúrova – Kuzmányho. V tomto úseku platia obmedzenia dopravy na štvorprúdovej komunikácii.

Podľa vyjadrenia riaditeľa košického závodu Eurovie Štefana Bálinta, stavbári chcú do konca mesiaca sprejazdniť v plnom profile úsek od Žižkovej ulice po odbočku na Toryskú ulicu pre mestskú aj osobnú dopravu. Do konca augusta chcú ukončiť aj práce na rekonštrukcii veľkej okružnej križovatky na Moldavskej ulici.

Viac k témam: Dopravný podnik mesta Košice DPMK, električka, Košice
Zdroj: Webnoviny.sk – Cez víkend nebudú v centre Košíc jazdiť električky, niektoré zastávky budú počas výluky mimo prevádzky © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2018