Českí poslanci odmietli víza pre Turkov aj trvalé kvóty

Predovšetkým opoziční poslanci využili následnú diskusiu na miestami ostrú kritiku dohody EÚ-Turecko.Praha 22. marca (WebNoviny.sk) – Poslanecká snemovňa Parlamentu ČR schválila dnes v Prahe uznesenie, v ktorom odmieta bezvízový styk s Tureckom – súčasť dohody Bruselu a Ankary.

Poslanci schválili aj návrh opozičnej Občianskej demokratickej strany (ODS), v zmysle ktorého by mali schengenský priestor opustiť štáty, ktoré nie sú schopné chrániť jeho vonkajšie hranice.

Dolná komora českého parlamentu dnes opakovane odmietla aj trvalý mechanizmus pre prerozdeľovanie utečencov v rámci EÚ. Informácie priniesol internetový server Novinky.cz.

Ako ešte predtým uviedol český premiér Bohuslav Sobotka, na riešenie utečeneckej krízy jestvuje iba spoločná európska odpoveď, a to uzavretie západobalkánskej migračnej trasy a uzavretie hraníc Schengenu. Za zásadný predpoklad označil predseda vlády ČR aj vyriešenie situácie v Sýrii.

Predovšetkým opoziční poslanci využili následnú diskusiu na miestami ostrú kritiku dohody EÚ-Turecko, ako aj prístupu vládnych činiteľov k zákonodarnému zboru.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. marca 2016