Česi objavili v kuracom mäse z Poľska zakázané polyfosfáty

O výške pokuty pre predajcu spomínaného výrobku, ktorá môže dosiahnuť až milión českých korún, sa rozhodne v správnom konaní.Praha 5. apríla (WebNoviny.sk) – Kuracie mäso poľského pôvodu, ktoré sa predávalo v Zlínskom kraji obsahovalo nepovolené polyfosfáty, ktoré zadržujú v mäse vodu. Informovala o tom v utorok česká Štátna veterinárna správa ústami svojho hovorcu Petra Pejchala.

Ako ďalej vyplýva z informácií, ktoré sprostredkoval internetový server Novinky.cz., spomínané mäso, kuracie štvrte, obsahovalo menej bielkovín a viac vody, ako povoľujú predpisy, čo je podľa Pejchala možné hodnotiť ako klamanie spotrebiteľov.

Zásielka s hmotnosťou 150 kilogramov od poľskej firmy Inter-Natural sa už predala a je po dátume spotreby. Ak by niektorí zákazníci boli kuracie mäso zmrazili a mali by ho ešte doma, môžu ho vrátiť v obchodnej prevádzke v okolí Kroměříža, kde sa na spomínané skutočnosti v tovare distribuovanom spoločnosťou z Holešova prišlo.

O výške pokuty pre predajcu spomínaného výrobku, ktorá môže dosiahnuť až milión českých korún, sa rozhodne v správnom konaní.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. apríla 2016