Čepelová prehrala v semifinále. Verí, že Tokio ju nakopne

Zverenkyňa Martina Zathureckého si z Japonska odnáša 110 bodov do hodnotenia a prémiu 11 300 USD brutto. TOKIO 17. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Jana Čepelová si nezahrá vo finále dvojhry na turnaji WTA International Hashimoto Sogyo Japan Women´s Open Tennis v japonskom Tokiu (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch). Čepelová v sobotňajšom semifinále v dramatickom trojsetovom súboji prehrala s Američankou Christinou McHalovou nasadenou ako siedmou za 148 minút 4:6, 6:3, 5:7.

V koncovke tretieho setu mala slovenská hráčka aj trochu smoly, lebo pri podaní súperky za stavu 5:5 viedla 40:15, ale Američanka dva brejkbaly odvrátila a vzápätí rozhodujúcim spôsobom Slovenku sama brejkla. Celkovo víťazka využila 7 z 10 príležitostí na prelomenie súperkinho podania a pomohla si 10 esami. Čepelová premenila na brejk 6 z 18 možností a popri 1 ese mala 6 dvojchýb.

Odporúčame:

Jana Čepelová postúpila do semifinále dvojhry v Tokiu

Prehra ju mrzí, semifinále však považuje za úspech

„Bolo to o pár loptičkách. Viackrát som mala náskok 40:15 pri servise súperky, ale ona zakaždým buď dobre podala alebo ešte lepšie umiestnila svoju loptu. To bolo zrejme rozhodujúce, prečo som prehrala tento tesný zápas,“ povedala Jana Čepelová pre agentúru SITA. „Prehra ma, samozrejme, mrzí. Semifinále je však úspech, pred turnajom by som ho rozhodne brala. Dúfam, že ma to nakopne do ďalších zápasov,“ doplnila Čepelová. Zverenkyňa Martina Zathureckého si z Japonska odnáša 110 bodov do hodnotenia a prémiu 11 300 USD brutto.

„McHalová zahrala v dôležitých momentoch veľmi dobre. Nemôžem povedať, že Janka hrala zle alebo sa zľakla. Američanka si to však vzala na vlastné plecia, bola odvážna a vyšlo jej to. Myslel som si, že možno trochu fyzicky odpadne v závere, lebo predtým dvakrát zvíťazila až 7:6 v treťom sete. Dnes však zase vládala a dala to na 7:5 v treťom,“ skonštatoval tréner Martin Zathurecký.

Dvadsaťtriročná Košičanka Čepelová, aktuálne 115. v renkingu, predtým McHalovú (53.) zdolala 7:6 (3), 2:6, 6:4 v sezóne 2013 v 1. kole na grandslamovom Roland Garros vo francúzskej metropole. „Z tohto zápasu sa vôbec nedalo vychádzať. Bolo to už dávno a navyše na antuke,“ skonštatovala Čepelová.

Jediné finále si zahrala predvlani v Charlestone

Niekdajšia členka Top 50 Čepelová bola vo svojom prvom semifinále na hlavnej profesionálnej úrovni (nevrátane „challengerovej“) od júla 2014, keď sa jej to podarilo na antuke vo švédskom Bastade. Dosiaľ jediné finále si zahrala predvlani v apríli na zelenej antuke v americkom Charlestone.

V „živej“ verzii rebríčka WTA sa Čepelová ocitla na 101. priečke. Práve prienik do najlepšej stovky je jej najbližším cieľom počas náročného ázijského turné na tvrdom povrchu. Najbližšie sa predstaví v kórejskom Soule a potom v uzbeckom Taškente. „Konečne sme sa trochu posunuli a Janka na najbližších dvoch turnajoch bude hrať v hlavnej súťaži. Potom nasleduje Peking, čo je veľký päťmiliónový turnaj a tam pôjde do kvalifikácie, za ktorú sa však dávajú veľké body. Verím, že Janka aj najbližšie pozbiera nejaké bodíky a konečne sa usadí v stovke, čo je náš spoločný cieľ,“ priblížil tréner Zathurecký program a ambície do najbližších týždňov.

Dvojhra – semifinále:

Christina McHalová (USA-7) – Jana Čepelová (SR) 6:4, 3:6, 7:5 za 148 minút
Kateřina Siniaková (ČR) – Šuaj Čang (Čína-6) 6:3, 6:0

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. septembra 2016