Cavendish nebude po páde pokračovať na Tirreno-Adriatico, má zlomené rebro a odreniny

369451_italy_cycling_tirreno_adriatico_49476 ff91a588de8c465fb92b9db31e96238e 676x455.jpg

LIDO DI CAMAIORE 8. marca (WebNoviny.sk) – Britský cyklista Mark Cavendish (Dimension Data) smolne už po prvom súťažnom dni ukončil svoje pôsobenie na pretekoch Tirreno-Adriatico zaradených do prestížneho seriálu WorldTour. V stredajšej úvodnej etape, ktorou bola tímová časovka na 21,5 km v Lido di Camaiore, spadol a utrpel niekoľko zranení.

Okrem krvavých šrámov na tvári si doudieral aj kolená a bok. Najvážnejšie zranenie – zlomeninu siedmeho rebra na pravej strane – odhalil až röntgen. Cavendishov pád zrejme zavinil výtlk na ceste, do ktorého britský cyklista vletel zadným kolesom v rýchlosti približne 60 km/h. „Fraktúra je stabilizovaná a mala by sa bez problémov zahojiť,“ povedal ošetrujúci lekár Arrad van Zuydam.

Cavendish napriek rozsiahlym zraneniam dokončil tímovú časovku, ale až po uplynutí limitu a bez ohľadu na zdravotný stav na pretekoch skončil. „Je to frustrujúce, zvlášť po tom, ako sa mi niečo podobné stalo pred pár týždňami v Dubaji,“ cituje 32-ročného šprintéra, majstra sveta z roku 2011, BBC.

Odporúčame:
Saganov tím obsadil na tímovej časovke Tirreno-Adriatico siedme miesto, triumfoval BMC Racing

Britský šprintérsky velikán Cavendish pred touto sezónou vyhlásil, že chce kariéru potiahnuť až do olympijských hier v Tokiu 2020. Jedným z jeho cieľov je predstihnutie legendárneho Belgičana Eddyho Merckxa v počte etapových víťazstiev na Tour de France.

Cavendish ich má na konte tridsať, Merckx 34. Vlani sa Cavendish na TdF musel nedobrovoľne porúčať už po 4. etape. Po kontroverznej kolízii s Petrom Saganom skončil na ceste so zlomenou lopatkou. Sagana postihla neúprosná a v konečnom dôsledku nespravodlivá diskvalifikácia.

Viac k témam: cyklistika, Mark Cavendish, Tirreno-Adriatico
Zdroj: Webnoviny.sk – Cavendish nebude po páde pokračovať na Tirreno-Adriatico, má zlomené rebro a odreniny © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2018