Cameron sa rozlúčil s parlamentom, zobral to s humorom

David Cameron sa vo svojom rozlúčkovom vystúpení v parlamente vyjadril aj na adresu ‚vládneho‘ kocúra Larryho.LONDÝN 13. júla (WebNoviny.sk) – Britský premiér David Cameron v stredu vo svojom rozlúčkovom vystúpení v parlamente po šiestich rokoch vo funkcii vyhlásil, že „bol kedysi budúcnosťou“. Zopakoval tak svoje slová z roku 2005, ktoré vtedy adresoval labouristickému premiérovi Tonymu Blairovi, pripomenula tlačová agentúra DPA.

VŠETKO O BREXITE

Odporúčame:

Odstupujúci premiér Cameron sa rozlúčil s členmi vlády

Cameron oznámil, kedy odstúpi. Veľkú Britániu povedie žena

Cameron v stredu povedal poslancom bez ohľadu na ich politickú príslušnosť, že môžu „dosiahnuť a presadiť veľa vecí v politike“. „Nič nie je naozaj nemožné, ak vám na tom záleží. Napokon, ako som raz povedal, ja som bol kedysi budúcnosťou“. Poslanci odmenili 49-ročného Camerona búrlivým potleskom postojačky.

BREXIT: BRITI ROZHODLI, VEĽKÁ BRITÁNIA OPÚŠŤA EÚ

Z funkcie odchádza po tom, ako voliči odmietli jeho odporúčanie a v referende rozhodli o odchode Británie z Európskej únie. Ešte dnes Cameron odovzdá svoju demisiu kráľovnej a tá zverí funkciu predsedníčky vlády jeho nástupníčke na čele Konzervatívnej strany Therese Mayovej.

Vodcu opozičných labouristov Jeremyho Corbyna v stredu Cameron v parlamente podľa agentúry AP dobrosrdečne podpichol, keď mu povedal, že konzervatívni majú za sebou „rezignáciu, nomináciu, súťaž a korunováciu,“ zatiaľ čo labouristi ešte stále pracujú na pravidlách svojho vedenia. Vyjadril sa aj na adresu „vládneho“ kocúra Larryho, ktorého zanecháva v rezidencii premiéra na Downing Street 10. Povedal, že chce poprieť „fámu, že nemá Larryho rád“. „Mám ho rád!“ ubezpečil.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2016