Bývalý premiér Fico a exminister Kaliňák budú v parlamente členmi výborov

370720_robert fico robert kalinak 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 23. marca (WebNoviny.sk) – V Národnej rade SR v piatok nastali po vymenovaní novej vlády viaceré zmeny. Poslanecký sľub v úvode 30. schôdze zložili Mária Janíková (Smer-SD) a László Balódi (Most-Híd).

Balódi nahradil Františka Šebeja, ktorý sa 15. marca vzdal poslaneckého mandátu. Janíková je v pléne namiesto Richarda Rašiho, ten sa v novej vláde Petra Pellegriniho stal podpredsedom vlády pre investície a informatizáciu.

Do parlamentu sa vrátila aj Žitňanská

Do parlamentu sa vrátili expremiér Robert Fico a exminister vnútra Robert Kaliňák (obaja Smer-SD), Národnú radu SR opustili poslanci za Smer-SD Darina Gabániová a Milan Mojš. Do parlamentu prišla aj bývala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) a z národnej rady odišiel novovymenovaný minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd).

Odporúčame:
Online: Poslanci budú hlasovať o dôvere Pellegriniho vláde, do parlamentu sa vrátili Fico aj Kaliňák

Zmena nastala aj vo vedení mandátovo-imunitného výboru. Po tom, ako vymenoval prezident Andrej Kiska Richarda Rašiho (Smer-SD) za podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu, vo funkcii predsedu výboru ho nahradil Juraj Blanár (Smer-SD). Poslanci o tom rozhodli v tajnom hlasovaní. Za zvolenie Blanára hlasovalo 110 poslancov.

Cséfalvayová nahradila Šebeja

Šéfa zahraničného výboru Šebeja nahradila poslankyňa Katarína Cséfalvayová z klubu Most-Híd. Za jej zvolenie hlasovalo v tajnom hlasovaní 115 poslancov.

Odporúčame:
Pellegrini v prejave v parlamente poďakoval Kiskovi, priblížil ciele vlády a ukázal špáradlo

Podľa návrhu na zmeny v zložení parlamentných výborov bude Robert Kaliňák členom Ústavnoprávneho výboru NR SR a Robert Fico členom Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti.

Exministerka Lucia Žitňanská obsadí miesto vo Výbore NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny, ako aj vo Výbore NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu.

Viac k témam: Andrej Kiska, František Šebej, Juraj Blanár, Katarína Cséfalvayová, László Balódi, Lucia Žitňanská, Mária Janíková, Most-Híd, Národná rada SR, Peter Pellegrini, politická kríza, Richard Raši, Robert Fico, Robert Kaliňák, Smer-SD, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý premiér Fico a exminister Kaliňák budú v parlamente členmi výborov © SITA Všetky práva vyhradené.

23. marca 2018