Bývalý panamský prezident zostane vo väzení, súd zamietol prepustenie na kauciu

MIAMI 8. júla (WebNoviny.sk) – Americký federálny sudca na Floride zamietol žiadosť o prepustenie na kauciu bývalého panamského prezidenta, ktorý bojuje proti vydaniu do vlasti, kde je podozrivý zo špionáže a korupcie.

Ricardo Martinelli by sa totiž podľa neho mohol opäť dať na útek pred spravodlivosťou k čomu by mu mohlo pomôcť jeho bohatstvo a zahraničné kontakty.

Odporúčame:
Ján prevážal vyše 200 kg tabaku a policajtom tvrdil, že slúžia len na jeho spotrebu

Šesťdesiatšesťročného Martinelliho vzali do federálnej väzby minulý mesiac na základe žiadosti o vydanie do Panamy. Posledné pojednávanie o jeho vydaní je stanovené na 25. júla.

Panamská vláda požiadala o vydanie Martinelliho, ktorý bol prezidentom v rokoch 2009 – 2014, vlani v septembri. Podozrivý je okrem iného z nariadenia nezákonného odpočúvania minimálne 150 ľudí z radov opozičných politikov, podnikateľov a novinárov.

Ako prezident sa tiež údajne dopustil sprenevery a zneužitia funkcie. On obvinenia odmieta a tvrdí, že sú politicky motivované. V USA požiadal o azyl.

Viac k témam: Panama, súd, USA, žiadosť o azyl
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý panamský prezident zostane vo väzení, súd zamietol prepustenie na kauciu © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júla 2017