Bývalého reprezentanta Řepku poslal súd za mreže, proti verdiktu sa odvolal

402194_tomas repka 676x472.jpg

PRAHA 7. februára (WebNoviny.sk) – Bývalého českého futbalového reprezentanta Tomáša Řepku sudca vo štvrtok poslal na 15 mesiacov do väzenia za spreneveru. Tento trest zahŕňa aj jeho predchádzajúce previnenie – internetové útoky na svoju bývalú manželku.

Proti rozhodnutiu sa odvolal

Skutku sprenevery sa dopustil počas podmienečného odsúdenia za tento druhý skutok. Za ten dostal podmienku a verejnoprospešné práce.

Proti rozhodnutiu súdu sa bývalý obranca Ostravy, Sparty Praha, West Hamu a Fiorentiny s okamžitou platnosťou odvolal.

Údajne čelí aj ďalším stíhaniam

Štyridsaťpäťročný rodák zo Slavičína predal svojej známej za 1,2 milióna českých korún luxusné auto, ktoré v tom čase už nemal vo svojom vlastníctve.

Kupujúcu síce na túto skutočnosť upozornil, no zároveň jej sľúbil, že do dvoch či troch mesiacov nebude problém auto prepísať na ňu, tento sľub však nedodržal. Za tento prečin mu hrozilo za mrežami až osem rokov.

Řepka bol medzi futbalistami známym búrlivákom a rovnaký temperament ho sprevádza aj v osobnom živote. V rokoch 2015 a 2016 dostal Čech dvakrát podmienečný trest pre alkohol za volantom. Řepka údajne čelí aj ďalším dvom stíhaniam za neplatenie výživného.

Viac k témam: česká futbalová reprezentácia, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalého reprezentanta Řepku poslal súd za mreže, proti verdiktu sa odvolal © SITA Všetky práva vyhradené.

7. februára 2019