Bývalé členky Spice Girls sa vrátili ako Spice Girls – GEM

Zoskupenie Geri Halliwell, Emma Bunton a Melanie Brown chystá pre fanúšikov prekvapenie, ktorým chce osláviť 20. výročie hitu Wannabe.

BRATISLAVA 9. júla (WebNoviny.sk) – Tri členky pôvodnej zostavy už nefungujúcej anglickej skupiny Spice Girls ohlásili návrat na scénu, pričom sa premenovali na Spice Girls – GEM. Trojica v zložení Geri Halliwell, Emma Bunton a Melanie Brown o tom informovala prostredníctvom ďakovného videa, ktoré zverejnili v piatok na službe YouTube. Bývalé členky úspešnej dievčenskej skupiny v ňom ďakujú fanúšikom a fanúšičkám za dlhoročnú podporu, pričom prezradili, že pre nich chystajú prekvapenie. Zatiaľ nešpecifikovaným počinom by chceli osláviť 20. výročie megahitu Wannabe, ktorý sa stal jedným z najúspešnejších debutových singlov ženskej skupiny v histórii pop music.

Hovorili sme si, že máme najlepších fanúšikov na svete,“ začala krátke video 41-ročná Brown, známa aj ako Mel B. „Stáli ste pri nás 20 rokov a patrí vám za to veľké ďakujem,“ pokračovala o dva roky staršia Halliwell, ktorú doplnila Bunton so slovami: „Zažili sme vzostupy aj pády, no vy ste tu vždy pre nás boli.“ Speváčky napokon naznačili, že pripravujú projekt, ktorým sa chcú fanúšikom odvďačiť. „Chceme to osláviť a mať párty. Keď sa tak stane, ste všetci pozvaní,“ skríkli spoločne.

O možnom reunion Spice Girls sa hovorilo už vlani v septembri, keď Halliwell potvrdila, že sa o tom formácia už bavila. V októbri napríklad Alan McLean z americkej skupiny Backstreet Boys naznačil, že by so Spice Girls mohli absolvovať turné. Koncom roka sa zase Mel B vyjadrila, že sa možno všetky interpretky stretnú pri príležitosti 20. výročia ich debutového albumu Spice (1996). Zvyšné dve členky už neaktívnej skupiny Victoria Beckham a Melanie Chisholm sa však odmietli na jej comebacku zúčastniť.

Spice Girls vydali okrem spomínaného albumu aj nahrávky Spiceworld (1997) či Forever (2000). Členkami zoskupenia boli spomínané „Scary Spice“ Melanie Brown (Mel B), „Baby Spice“ Emma Bunton, „Sporty Spice“ Melanie Chisholm (Mel C), „Ginger Spice“ Geri Halliwell a „Posh Spice“ Victoria Beckham. Po veľkom úspechu si však dali v roku 2000 pauzu. Znova sa stretli v rokoch 2007 a 2008, keď absolvovali svetové turné a predstavili sa spolu aj na záverečnom ceremoniáli londýnskych olympijských hier v roku 2012.

Informácie pochádzajú z webstránok www.usmagazine.com, spicegirlsgem.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. júla 2016