Bytové domy vo Viedni vybuduje spoločnosť DELTA

BRATISLAVA 3. mája (WBN/PR) – Viacgeneračný model bývania v jazernom meste Aspern na okraji Viedne sa vyznačuje modernou architektúrou a kvalitne zrealizovanými bytmi, priestrannými halami a dostatkom plôch pre podporu spoločných aktivít. To sú len niektoré z predností, ktoré ponúka tento bytový komplex, odovzdaný obyvateľom časti Viedne – Aspern. Nachádza sa v blízkosti prírody na verejne dobre prístupnom okolí Viedne. Na tento fakt môže byť hrdá firma DELTA, ktorá ako generálny projektant a architekt, spolu s AllesWirdGut v Seestadt Wien – Aspern vytvorila túto takmer celú novú štvrť na stavebnej parcele D9 so 170 bytmi a 7 obchodmi.

Seestadt Wien patrí k najväčším projektom pre rozvoj miest v Európe
Dopyt po bytoch vo Viedni je veľmi veľký. A ako potvrdzujú štúdie a ankety, je uspokojivé a pekné bývanie v Rakúsku vysoko hodnotené. To dokazujú aj dotazníky k 170 bytom, ktoré na jar 2015 boli oficiálne odovzdané nájomcom. „Sme hrdí na to, že sme mohli zriadiť bytový komplex, ktorý predstavuje z ekonomického, ekologického, tak ako aj sociálneho pohľadu trvalo udržateľnú a do budúcnosti konkurencieschopnú nehnuteľnosť pre Viedeň,“ povedal Erik Štefanovič, konateľ slovenského DELTA Projektconsult Slovakia.

Koncentrácia na to, čo je skutočne dôležité
„Malý rozpočet je zároveň šanca koncentrovať sa na to, čo je skutočne dôležité,“ hovorí s presvedčením Erik Štefanovič. Tím firmy DELTA – generálny projektant a tiež tím, ktorý bol v tomto projekte zodpovedný za architektúru v spolupráci s AllesWirdGut vytvoril moderné byty v nízko-nákladovom štandarde, s balkónmi a terasami, priestrannými a svetlými vonkajšími plochami aj početnými spoločenskými priestormi. Celý projekt bol vyhotovený ako „prispôsobivá bytová výstavba.“ Prezieravá projekcie a vyhnutie sa zbytočným stavebným bariéram sú základom pre dobrý prístup do bytu. Vďaka tomu si môžu aj ľudia, ktorí sú vekom, nehodou alebo chorobou odkázaní na invalidný vozík, neobmedzene užívať byty. Citlivé prispôsobenie umožnilo zvyknúť si na nové prostredie. Hoci neboli použité drahé materiály, vykazujú byty vysoký štandard a kvalitu bývania.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. mája 2016