Bugár sa na spis Gorila premiéra nepýtal

Radoslav Procházka si názor, či bol predseda vlády v byte na Vazovovej ulici, nechá pre seba.
BRATISLAVA 23. marca (WebNoviny.sk) – Čerstvo zvolený podpredseda parlamentu Béla Bugár (Most-Híd) sa premiéra Roberta Fica nepýtal na skutočnosti, ktoré sa uvádzajú v medializovanom spise Gorila. „Mojou úlohou nie je pýtať sa predsedu vlády na Gorilu, keďže nie som vyšetrovateľ. Ak by som ním bol, zavolal by som ho a spýtal sa na to. No nie som,“ povedal Bugár novinárom po dnešnom zasadaní parlamentu.

PARLAMENTNÉ VOĽBY 2016

Ako ďalej uviedol, nikdy nebude hovoriť do toho, čo má robiť vyšetrovateľ, polícia, súdy alebo prokuratúra. Zdôraznil, že pre neho je najdôležitejšie, aby sa prípad uzavrel. „Tak alebo onak sa to musí uzavrieť. Vyšetrovací tím by mal informovať, čo vyšetrili, kde sa už nedá nič robiť, prípadne, aký je konečný výsledok vyšetrovania,“ dodal Bugár.

Obrazom: Ustanovujúca schôdza parlamentu – poslanci zložili sľub

Na spis sa premiéra podľa vlastných slov nepýtal ani predseda strany Sieť Radoslav Procházka. „Nepýtal som sa Fica na to, či bol v byte na Vazovovej, plánujem posilniť tlak na to, aby sa rozšíril vyšetrovací tím Gorily, ale tiež aby sa rozšíril aj prokurátorský tím, ktorí to dozoruje, čo je rovnako dôležité. Ja mám na to, či bol Fico v byte na Vazovovej, svoj názor, no nechám si ho pre seba,“ uviedol Procházka.

Odporúčame:

Danko je predsedom parlamentu, Kotlebov návrh neprešiel

Pozrite si nových poslancov, v parlamente zložili sľub

Fico oznámil mená ministrov, zdravotníctvo povedie Drucker

Smer-SD, SNS, Most-Híd a Sieť podpísali koaličnú dohodu

Strany si rozdelili výbory, opozícia ich bude mať osem

Poslanec Kotlebovej ĽSNS prišiel do parlamentu so zbraňou

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. marca 2016