Bugár má Dankove kompetencie, môže aj podpisovať zákony

Andrej Danko pred svojou hospitalizáciou poveril vykonávaním právomocí predsedu Národnej rady SR Bélu Bugára ako podpredsedu parlamentu.BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Andrej Danko pred svojou hospitalizáciou poveril vykonávaním právomocí predsedu Národnej rady SR Bélu Bugára ako podpredsedu parlamentu. Ako informovala agentúru SITA riaditeľka Odboru komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR Zuzana Čižmáriková, ústava a rokovací poriadok zastupovanie a proces presne definujú.

Odporúčame:

Predsedovi parlamentu Dankovi odstránili časť žalúdka

Podľa Ústavy SR a zákona o rokovacom poriadku môže predseda NR SR poveriť podpredsedu NR SR zastupovaním. Podpredseda má tak na zastupovanie viaceré právomoci – zvoláva a riadi schôdze NR SR, podpisuje ústavu, ústavne zákony a zákony, prijíma sľub poslancov, vyhlasuje voľby.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko je od nedele hospitalizovaný v Národnom onkologickom ústave (NOÚ), kde ho v pondelok operovali. Počas operácie mu odstránili nález v žalúdku i s menšou časťou žalúdka. Operácia trvala dve hodiny a štyridsať minút, participovali na nej štyria chirurgovia. Vedúcim tímu bol prednosta Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ Juraj Pechan a hlavným operatérom chirurg Daniel Pinďák.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2016