Britská ekonomika bude globálnejšia, tvrdí minister financií

Veľká Británia po rozhodnutí voličov vystúpiť z EÚ spraví všetko pre to, aby sa krajina stala najatraktívnejším miestom pre podnikanie na svete.
BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) – Veľká Británia sa po rozhodnutí voličov vystúpiť z EÚ bude rozvíjať ako „otvorenejšia a globálne orientovaná“ ekonomika. Vyhlásil to v pondelok britský minister financií George Osborne. V komentári pre denník Wall Street Journal, o ktorom informoval portál bbc.com, sa ďalej vyslovil za prehlbovanie ekonomických väzieb medzi Veľkou Britániou a USA, čo označil za strategický záujem oboch krajín.

VŠETKO O BREXITE

Vystúpením z EÚ Veľká Británia „neodchádza zo sveta“, zdôraznil Osborne. V najbližších týždňoch plánuje britský minister vycestovať do New Yorku, Singapuru a Číny, kde chce rokovať s poprednými svetovými investormi. „Britské rozhodnutie vystúpiť z EÚ jednoznačne prináša ekonomické výzvy, teraz musíme ale urobiť všetko pre to, aby sa Spojené kráľovstvo stalo najatraktívnejším miestom pre podnikanie na svete,“ napísal Osborne.

Veľká Británia je v rámci európskej dvadsaťosmičky EÚ najväčším obchodným partnerom USA, pričom USA je pre britské firmy hlavným exportným trhom. Podľa bbc.com krajina v roku 2014 exportovala do USA tovary a služby v hodnote 88 mld. USD, čo predstavovalo 17 % všetkých britských vývozov. Vlani bola Veľká Británia pre USA šiestym najväčším obchodným partnerom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júla 2016