Británia pre brexit stále čelí finančným rizikám

Podľa Výboru pre finančnú politiku britskej centrálnej banky stále existuje riziko poklesu zahraničných investícií v Británii, ohrozený je trh komerčných nehnuteľností aj schopnosť časti domácností splácať svoje dlhy.
LONDÝN 23. septembra (WebNoviny.sk) – Veľká Británia čelí ťažkému obdobiu prispôsobovania sa po odhlasovaní vystúpenia z Európskej únie, pričom neistota v súvislosti so vzťahom krajiny s EÚ posilňuje niektoré finančné riziká. Konštatuje to správa, ktorú zverejnil Výbor pre finančnú politiku britskej centrálnej banky. Podľa výboru naďalej existuje riziko, že sa zredukujú zahraničné investície vo Veľkej Británii.

Výbor pre finančnú politiku poukázal na ohrozenie trhu komerčných nehnuteľností, na ktorom „sa kryštalizujú riziká prudkého prispôsobovania sa“. Ceny klesajú a transakcie sú na najnižšej úrovni od roku 2009. Okrem toho výbor má obavy, že obdobie slabšej zamestnanosti a slabšieho rastu príjmov môže ohroziť schopnosť určitej časti domácností splácať svoje dlhy.

Britská centrálna banka na riziká upozorňuje po tom, ako nedávne správy ukázali, že krátkodobý vplyv brexitu na ekonomiku Británie bol obmedzený. Výbor uviedol, že intervencia zo strany centrálnej banky pomohla predísť vážnejším následkom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. septembra 2016