Brecely sa vzdal ministerstva, Fico sa vyjadril k #Sieti

Strana Sieť by sa mala podľa slov premiéra Roberta Fica integrovať do niektorej z koaličných strán.

BRATISLAVA 19. augusta (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico na brífingu po skončení Koaličnej rady predniesol spoločné vyhlásenie štvorice koaličných partnerov. Predsedovia strán Robert Fico (Smer-SD), Béla Bugár (Most-Híd), Andrej Danko (SNS) a Roman Brecely (#Sieť) sa dohodli na štyroch bodoch.

Po prvé, predsedovia konštatujú, že 81 poslancov vládnej koalície podporuje programové vyhlásenie vlády. Po druhé, konštatujú, že nové rozloženie politických síl vo vládnej koalícií bude viesť k novej a efektívnejšej štruktúre a zloženiu vládnej koalície,“ povedal Fico za prítomnosti ďalších troch koaličných partnerov.

Odporúčame:

Most-Híd sa posilnil, Bugár už má tip na ministra dopravy

#Sieť padá k percentu, v parlamente by bolo sedem strán

Brecely hľadá riešenie, odídencov z iných strán nechce

Odídenci zo Siete vstúpia do Mosta-Híd, zmení sa koalícia?

Zároveň dodal, že taktiež berú na vedomie rozhodnutie predsedu strany Sieť Romana Brecelyho prispieť k tomuto cieľu ponukou jeho funkcie člena vlády SR. „Partneri berú na vedomie záujem predsedu strany Sieť nájsť zmysluplné využitie potenciálu Siete v štruktúre z niektorej politických strán vládnej koalície cestou integrácie,“ uzavrel premiér.

Na miesto ministra dopravy si nárokuje strana Most-Híd, ktorá prijala päticu odídencov zo Siete do svojho poslaneckého klubu. Na otázku, či na post navrhne Béla Bugár terajšieho štátneho tajomníka rezortu dopravy Árpáda Érseka vo štvrtok povedal, že všetko je v moci republikovej rady, ktorá zasadne už v sobotu 20. augusta. „Musí to byť človek, ktorý ministerstvo ovláda. O tom však musí rozhodnúť republiková rada,“ prezradil vo štvrtok Bugár.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2016