Brazílčania predstavili svojho brankára na MS v Rusku, tréneri vyzdvihli jeho progres v AS Rím

376077_italy_soccer_champions_league_22415 f460e683173643b7833a96833c6d53dc 676x436.jpg

TERESOPOLIS 23. mája (WebNoviny.sk) – Vedenie brazílskej futbalovej reprezentácie má jasno v tom, kto bude brankárska jednotka pre nadchádzajúce majstrovstvá sveta v Rusku (14. 6. – 15. 7.).

Bude ňou 25-ročný Alisson Becker napriek tomu, že na ruských trávnikoch absolvuje svoj debut na svetovom šampionáte. Podľa trénera brankárov brazílskeho tímu Claudia Taffarela má Alisson za sebou úžasnú sezónu v drese AS Rím a zaslúži si štart na MS ako jednotka.

Poznajú sa z Interu Miláno

„Až doteraz sme sa rozprávali o Neuerovi ako o najlepšom na svete. Alisson sa už zaradil na jeho úroveň. Vyžaruje z neho istota a má aj skvelú hru nohami,“ uviedol Claudio Taffarel na tlačovej konferencii brazílskeho tímu v tréningovom centre Granja Comary v Teresopolise neďaleko Ria de Janeiro.

Odporúčame:
Pred finále Ligy majstrov urobili organizátori politický krok, prekryli logá ruského sponzora

Brankársky asistent Brazílčanov Rogério Maia potvrdil, že pozícia Alissona bude na začiatku šampionátu pevnejšia ako ďalších dvoch gólmanov v tíme Edersona z Manchestru City a Cássia z Corinthiansu. Maia pozná Alissona veľmi dobre zo spoločného pôsobenia v Interi Miláno.

„Zatiaľ čo v Interi sa Alisson iba začal zlepšovať, v drese AS Rím to už bol obrovský progres. Vie, kedy použiť pravú či ľavú nohu, je rozvážny. Celkovo toľko sa toho naučil o hre na bránkovej čiare aj pred ňou, že nemám obavy o jeho vystúpenie na majstrovstvách sveta. Je pripravený hrať za Brazíliu,“ pochvalne sa vyjadril Maia.

Chýbajú im už len traja hráči

Brazílčania sa momentálne pripravujú na MS 2018 v tréningovom centre v Teresopolise takmer v kompletnom zložení. Chýbajú im už len traja hráči, ktorí budú účastníkmi sobotňajšieho finále Ligy majstrov v Kyjeve. Sú nimi útočník FC Liverpool Roberton Firmino a obranca resp. stredopoliar Realu Madrid Marcelo a Casemiro. K tímu by sa mali pridať najbližší pondelok v Londýne po presune Brazílčanov d Európy.

Odporúčame:
Pozícia Slovenska v rebríčku FIFA sa nezmenila, lídrom Nemecko pred Brazíliou

Tam budú pokračovať v príprave na tréningovej ploche Tottenhamu až do 8. júna. Nasledovať bude prípravný zápas s Rakúskom (10. 6.) vo Viedni a presun do Soči, kde si „kanárici“ rozložia svoj posledný tréningový tábor bezprostredne pred začiatkom MS 2018.

Päťnásobní majstri sveta Brazílčania začnú svoju púť základnou E-skupinou v Rusku 17. júna zápasom v Rostove nad Donom proti Švajčiarom. Nasledovať budú duely proti Kostarike a Srbsku.

Viac k témam: Alisson Becker, AS Rím, Brazília, futbal, MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Brazílčania predstavili svojho brankára na MS v Rusku, tréneri vyzdvihli jeho progres v AS Rím © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2018