Bratislavu čakajú športové podujatia, skomplikujú dopravu

V sobotu sa v Bratislave uskutočnia cyklistické cestné preteky Ružinovská časovka a nočný beh centrom mesta Telekom Night Run.

BRATISLAVA 24. septembra (WebNoviny.sk) – Pre športové podujatia čakajú počas nadchádzajúceho víkendu Bratislavu dopravné obmedzenia. Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, dopravné obmedzenia súvisia s konaním cyklistickej akcie Ružinovská časovka a bežeckého podujatia Telecom Nigh Run. Obe podujatia sa konajú v sobotu 24. septembra. Polícia vodičov žiada, aby v sobotu na bratislavských cestách zvýšili pozornosť a riadili sa jej pokynmi.

V sobotu bude od 12:00 do 18:00 úplne zatvorená Ružinovská ulica od križovatky s Bajkalskou ulicou po križovatku s Tomášikovou ulicou. V tomto čase bude tiež čiastočne uzavretá Ružinovská ulica od križovatky s Tomášikovou ulicou až po konečnú električiek. Autom sa do Ružinovskej nemocnice bude dať dostať po Ľanovej ulici. Tieto obmedzenia sú spôsobené cestnými cyklistickými pretekmi Ružinovská hodová cykločasovka 2016. Preteky na trase vedúcej od areálu hier Radosť na Štrkovci po Ružinovskej ulici až na konečnú električiek a späť majú trasu 4,8 km a uskutočnia sa približne od 12:00 do 17:00.

Taktiež v sobotu 24. septembra, ale večer od 17:00 do 22:00, sa v hlavnom meste uskutoční bratislavský nočný beh Telekom Night Run. Organizátori 8. ročníka nočného behu na 10 kilometrov očakávajú približne 4 500 pretekárov z približne 25 krajín. V piatok je na programe večerný beh pre deti. Hlavný pretek sa uskutoční v sobotu a jeho trasa povedie od nákupného centra Eurovea na Pribinovej ulici, cez Šafárikovo námestie, Vajanského a Rázusovo nábrežie a električkový tunel popod hradný kopec, ďalej cez ulice a námestia Starého Mesta a Starý most na petržalskú stranu Dunaja, do Sadu Janka Kráľa a naspäť cez Starý most do cieľa pretekov na Pribinovej ulici.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. septembra 2016