Bratislavský závod Volkswagen Slovakia zastaví výrobu, zamestnanci budú čerpať celozávodnú dovolenku

406904_img_8941 676x451.jpg

22.12.2020 (Webnoviny.sk) – V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia sa od 23. decembra zastaví výroba vozidiel. Zamestnanci budú do 6. januára čerpať tradičnú celozávodnú dovolenku.

Ako ďalej informovala hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová, v martinskej fabrike na výrobu komponentov sa uskutoční čiastočná plánovaná odstávka a v nástrojárni v Stupave bude výroba pokračovať bez prerušenia.

Počas plánovanej zimnej odstávky ostáva vo Volkswagen Slovakia v nasadení niekoľko stoviek zamestnancov, ktorých prítomnosť je v tomto období nevyhnutná. Ide najmä o pracovníkov ochrany závodu, zásobovania energiami či finančného útvaru.

„Desiatky úloh, na ktorých nie je možné pracovať počas spustenej výroby, majú pred sebou tímy údržby a plánovania,“ dodala hovorkyňa.

Volkswagen Slovakia je pilierom slovenského exportu, jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine a spolu so svojimi zamestnancami aj najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,5 mld. eur. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavský závod Volkswagen Slovakia zastaví výrobu, zamestnanci budú čerpať celozávodnú dovolenku © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2020