Bratislavský „fekálny fantóm“ sa trestu nevyhne, súdy potvrdili pôvodný rozsudok

362319_sud.jpg

BRATISLAVA 27. júna (WebNoviny.sk) – Krajský súd v Bratislave dnes zamietol odvolanie obžalovaného Martina Macka v kauze fekálnych útokov na ženy.

„Odvolací súd konštatoval, že v kontexte dôkazov, ktoré boli vykonané, bola dostatočne preukázaná vina obžalovaného, preto je uložený podmienečný trest odňatia slobody vo výmere osem mesiacov so skúšobnou dobou na 14 mesiacov a nariadenú ochrannú liečbu v súlade so zákonom,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Dodal, že rozhodnutie krajského súdu je právoplatné.

Odporúčame:
Bratislavské súdy opäť čelia bombovej hrozbe, polícia nariadila evakuáciu budov

Okresný súd Bratislava IV uznal Macka za vinného v novembri minulého roka. V prípade pritom rozhodoval už po druhýkrát. Vo februári 2017 obžalovaného spod obžaloby oslobodil. Odvolací Krajský súd v Bratislave však rozsudok zrušil a prípad vrátil prvostupňovému súdu na opätovné prejednanie.

Polícia zatkla Martina Macka v súvislosti s útokmi v novembri 2015, pričom najskôr sa ku skutkom priznal. Neskôr však priznanie odvolal. Sudca prvostupňového súdu v prvom, oslobodzujúcom rozsudku kritizoval postup policajtov aj prokurátora. V súvislosti s ďalšími útokmi na ženy bol v roku 2016 odsúdený aj iný páchateľ, konkrétne fitness tréner Dušan Seliga. Ten sa k skutkom priznal a oľutoval ich.

Viac k témam: Bratislava, fekálny útok, Martin Macko, polícia, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavský „fekálny fantóm“ sa trestu nevyhne, súdy potvrdili pôvodný rozsudok © SITA Všetky práva vyhradené.

27. júna 2018