Bratislava má nové letecké spojenia, prevádzkujú ich Ryanair a Wizz Air

359813_letisko bratislava_bratislava airport 676x451.jpg

BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – Cestujúci z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave môžu od nedele využívať nové letecké spojenia. Spoločnosť Wizz Air začína prevádzkovať pravidelnú linku do Londýna – Lutonu, kam bude lietať denne sedemkrát v týždni.

Wizz Air využije nové lietadlá Airbus A321

Dopravca Ryanair začína dvakrát v týždni lietať na Maltu, spojenie bude fungovať vo štvrtok a v nedeľu. Obe nové linky sú súčasťou letného letového poriadku, ktorý platí od 25. marca do 27. októbra. Linka na Maltu bude súčasťou aj zimného letového poriadku, ktorý bude platiť od konca októbra tohto roka do konca marca 2019.

Odporúčame:
Ryanair rozširuje svoju sieť leteckých spojení, bude lietať z Bratislavy do Kyjeva

„Keďže sa snažíme ponúkať cestujúcim cenovo dostupné spojenia a reagovať na ich požiadavky, od 20. mája zvýšime kapacitu na linke do Lutonu. Od mája bude letecké spojenie zabezpečovať jedno z našich úplne nových efektívnych lietadiel Airbus A321 s kapacitou 230 miest,“ uviedla Sorina Maria Ratz z Wizz Airu v rámci oznámenia otvorenia linky z Bratislavy do Londýna. Wizz Air využije nové lietadlá Airbus A321 už od nedele aj na linkách do Sofie a Varšavy.

Ryanair z Bratislavy do 25 destinácii

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air pôsobí na bratislavskom letisku od marca 2016. Počas letného letového poriadku bude z Bratislavy prevádzkovať šesť leteckých spojení, a to do destinácií Skopje, Kyjev, Varšava, Tuzla (do 23. apríla), Sofia, Londýn – Luton.

Ryanair bude počas letného letového poriadku lietať z Bratislavy do 25 destinácií, čo je najvyšší počet pravidelných liniek od vstupu dopravcu na bratislavské letisko v roku 2005. Najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v Európe zriadila svoju základňu na letisku v Bratislave v marci 2015.

Viac k témam: letecká doprava, Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, Ryanair, Wizz Air
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava má nové letecké spojenia, prevádzkujú ich Ryanair a Wizz Air © SITA Všetky práva vyhradené.

25. marca 2018