Brankár Ružomberka Macík reagoval na korupčnú aféru vo Fortuna lige a obvinenia z užívania drog

378105_img_4639 676x441.jpg

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) – Futbalový brankár MFK Ružomberok Matúš Macík sa rozhodol reagovať v súvislosti s korupčným škandálom v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna ligy.

Stretnutie priznal

Dvadsaťpäťročného gólmana sa údajne pokúsil podplatiť niekdajší generálny riaditeľ 1. FC Košice a prezident FK Senec Daniel Bartko pred ligovým zápasom Ružomberka s Trnavou (0:0). Ten síce priznal stretnutie s Macíkom na benzínovej pumpe, no podľa jeho slov na účely prebratia prestupu do zahraničného klubu.

Celú záležitosť Bartko považuje za nedorozumenie, neskôr obvinil Macíka z užívania drog. Macík spoločne so svojím agentom poskytli vyhlásenie portálu ŠPORT.sk.

Stanovisko Matúša Macíka (bez redakčných úprav)

„Na základe už medializovaných informácií som sa rozhodol reagovať v súvislosti so spomínanou kauzou a obvineniami na moju osobu. Moje stanovisko som sa rozhodol poskytnúť médiám z dôvodu, aby sa objasnilo, prečo som doteraz mlčal a verejnosť poznala fakty a chronológiu.

Tak, ako aj ostatní hráči a realizačné tímy klubov Fortuna ligy, boli sme preškolení ľuďmi z oddelenia integrity SFZ, ako sa správať v situáciách ohľadne korupcie, stávkovania a podobne. Deň pred spomínaným zápasom, teda 23. apríla, takáto skutočnosť nastala a na druhý deň som o tejto udalosti informoval svojich nadriadených, čiže trénerov. Tí predmetnú skutočnosť nahlásili na už spomínané oddelenie integrity SFZ.

Odporúčame:
Bývalý tréner FC Spartak Trnava sa vyjadril k medializovanej informácii o možnej korupcii vo Fortuna lige

V nasledujúcom týždni bola moja výpoveď oficiálne zaznamenaná ako pred osobou z oddelenia integrity SFZ, tak aj na policajnom oddelení v súčinnosti s NAKA. Konal som s absolútnou čestnosťou voči svojim spoluhráčom, trénerom a klubu s presvedčením, že je to jediné správne a morálne riešenie.

Čo sa týka obvinení vznesených na moju osobu, prehlasujem, že tieto vyjadrenia sa dotkli mňa, aj mojich blízkych a zvažujem ďalšie právne kroky. Takéto obvinenia poškodzujú moje meno v očiach futbalovej obce a verejnosti. Je pre mňa neakceptovateľné a zákerné spájať moju osobu a rodinných príslušníkov s takýmito obvineniami.

Doteraz som nereagoval prostredníctvom médií ani nijakou inou cestou, keďže som bol o to požiadaný spomenutými orgánmi a inštitúciami, aby nehrozil únik informácii a zamedzilo sa mareniu vyšetrovania. Keďže som bol upovedomený, že v priebehu niekoľkých dní by malo byť vyšetrovanie uzavreté, rozhodol som sa uverejniť svoju reakciu.

Do ukončenia vyšetrovania už nebudem vývoj tejto nepríjemnej kauzy pre slovenský futbal komentovať a verím, že kompetentní danú vec vyriešia a uzavrú.”

Stanovisko Macíkovho agenta Michala Holeščáka

„Ako agent hráča Matúša Macíka cítim potrebu vyjadriť sa k prebiehajúcej kauze. V prvom rade chcem povedať, že môjmu klientovi bezvýhradne verím a stojím za ním. Informoval ma o medializovanej veci a takisto mi podrobne opísal priebeh a časovú os vyšetrovanej veci. Nemám žiaden dôvod pochybovať o pravdivosti jeho slov, keďže spolupracujeme dlhodobejšie a v každom momente sa správal čestne a férovo.

Verím, že všetko bude dôkladne vyšetrené a verejnosť bude dostatočne informovaná o výsledkoch vyšetrovania. Útok a obvinenia na nášho klienta, ktoré prebehli aj v médiách, je podlý a zákerný, poškodzuje jeho dobré meno a futbalovú reputáciu a takéto konanie odsudzujem.”

Viac k témam: Daniel Bartko, drogy, FC Spartak Trnava, Fortuna liga, futbal, Matúš Macík, MFK Ružomberok, športová korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Brankár Ružomberka Macík reagoval na korupčnú aféru vo Fortuna lige a obvinenia z užívania drog © SITA Všetky práva vyhradené.

12. júna 2018