Brankár Budaj vstúpil do histórie AHL, má už 40 víťazstiev

Slovenský gólman Peter Budaj je lídrom tohtosezónnych brankárskych štatistík v AHL.ONTARIO 9. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový brankár Peter Budaj tridsiatimi úspešnými zákrokmi v piatok pri víťazstve klubu Ontario Reign nad Bakersfieldom 4:1 potvrdil svoju vynikajúcu sezónu 2015/2016 v zámorskej farmárskej AHL.

Tridsaťtriročný rodák z Banskej Bystrice si na svoje konto pripísal v tejto súťaži už 40. triumf v aktuálnom ročníku a nezmazateľne sa zapísal do histórie AHL. Hranicu štyridsiatich víťazstiev totiž za ostatných 50 rokov dosiahol iba on a v sezóne 2004/2005 aj Ryan Miller.

Ten si dovedna pripísal 41 triumfov, jeho maximum má Budaj šancu ešte pokoriť. Pred tímom Ontario Reign, ktorý už má dávnejšie istotu prieniku do play-off, sú totiž ešte tri stretnutia do konca základnej časti. Referuje o tom vedenie AHL na svojom oficiálnom profile na sociálnych sieťach.

Peter Budaj je lídrom tohtosezónnych brankárskych štatistík v AHL. Na svojom konte má spomedzi všetkých brankárov najväčší počet štartov (58), víťazstiev (40), shutoutov (9), priemer inkasovaných gólov na jeden duel (1,74) aj úspešnosť zákrokov (93,2 %). Bolo by veľkým prekvapením, ak by trofej udeľovanú najlepšiemu brankárovi sezóny (Aldege „Baz“ Bastien Memorial Award) dali niekomu inému.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. apríla 2016