Bora-Hansgrohe mení hlavného športového riaditeľa, do tímu prichádza bývalý nemecký šampión

430857_54254988_2331135276950639_5288515290240385024_o 676x450.jpg

4.10.2021 (Webnoviny.sk) – Z nemeckého cyklistického tímu Bora-Hansgrohe odchádzajú nielen slovenskí cyklisti na čele s Petrom Saganom, ale aj dvaja nemeckí športoví riaditelia. Po vyše piatich rokoch ďalej už nepokračujú Enrico Poitschke a Steffen Radochla.

Poitschke je sklamaný a prekvapený

Majiteľ tímu Ralph Denk sa rozhodol, že hlavným športovým riaditeľom bude od sezóny 2022 bývalý nemecký cyklistický šampión Rolf Aldag, ktorý už má manažérske skúsenosti z tímov Omega Pharma – Quick Step aj MTN-Qhubeka.

Musím rešpektovať rozhodnutie Ralpha Denka, s ktorým som budoval tento tím vyše desaťročie. Som sklamaný a prekvapený, ale družstvo zrejme potrebuje nový impulz. Cyklistika je moja vášeň. Verím, že v nej budem ďalej pokračovať v nejakej pracovnej forme,“ uviedol 52-ročný Enrico Poitschke na webe tímu Bora-Hansgrohe. „Som veľmi vďačný za dôveru Ralphovi Denkovi, ktorú do mňa vložil. Tím Bora-Hangrohe je integrálna súčasť hlavnej cyklistickej scény už vyše desaťročie a stále rastie. Chcem sa poďakovať aj Enricovi Poitschkemu za skvelú prácu, ktorú odovzdával na tomto poste predo mnou. Som odhodlaný v tom pokračovať, ale zároveň si kladiem nové ciele na najvyššej svetovej úrovni,“ vyhlásil 53-ročný Aldag.

Sagan pokračuje v TotalEnergies

Peter Sagan v nedeľu absolvoval svoje posledné vystúpenie v tíme Bora-Hansgrohe, na prestížnych jednorazových pretekoch Paríž-Roubaix skončil po páde až v šiestej desiatke výsledkového poradia. Po sezóne 2021 z tímu z nemeckého Raublingu okrem bratov Petra a Juraja Saganovcov odchádza aj ich krajan Erik Baška a tiež športový riaditeľ Ján Valach.

Peter Sagan a Valach budú pokračovať vo francúzskom tíme TotalEnergies, Juraj Sagan a Baška zatiaľ nemajú istú budúcnosť. „Zo Slovákov, ktorí boli v tíme Bora-Hansgrohe na iných postoch, zostáva aj naďalej Peter Kalány, ktorý postúpil na vyššiu pozíciu fyzioterapeuta a výživového špecialistu ako aj mechanik Ján Bachleda,“ informoval denník Šport.

Zdroj: Webnoviny.sk – Bora-Hansgrohe mení hlavného športového riaditeľa, do tímu prichádza bývalý nemecký šampión © SITA Všetky práva vyhradené.

4. októbra 2021