Bohuslav Sobotka plánuje skončiť vo vysokej politike, chce sa „vydať novou životnou cestou“

370647_bohuslav sobotka 676x451.jpg

PRAHA 22. marca (WebNoviny.sk) – Bývalý premiér a dlhodobý predseda ČSSD Bohuslav Sobotka chce ukončiť kariéru vo vysokej politike. V snemovni by ho mal nahradiť šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák, ktorý sa po voľbách stal tajomníkom poslancov strany. Sobotka o svojom rozhodnutí informoval dnes prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

„Na konci marca definitívne skončím vo vysokej politike. Opustím Poslaneckú snemovňu a od 1. apríla budem už len radovým členom ČSSD. Nie je potrebné hľadať v tom nejaké zložité symboly či odkazy. Moje rozhodnutie je veľmi osobné,“ napísal a dodal, že sa chce vydať novou životnou cestou.

Bude hlasovať proti účasti vo vláde Babiša

„Stojím na križovatke a premýšľam o niekoľkých smeroch. Predpokladám, že po Novom roku budem mať jasno. Do tej doby sa chcem venovať najmä mojim synom, vzdelávať sa, odpočívať, čítať, venovať sa viac blízkym a všetkým, na ktorých som v uplynulých rokoch nemal pre náročnú službu verejnosti čas,“ napísal.

Odporúčame:
Miloš Zeman udelil štátne vyznamenania osobnostiam, medzi ocenenými aj herec Juraj Kukura

„Nepôjdem cestou niektorých bývalých premiérov či predsedov strán a nebudem mojím nasledovníkom na čele ČSSD okopávať v médiách členky. To, že končím ako parlamentný politik, ale neznamená, že končím ako aktívny občan. Vo vnútrostraníckom referende ČSSD sa chystám hlasovať proti účasti sociálnych demokratov vo vláde Andreja Babiša. Moje dôvody sú dlhodobo známe. A ostatné týždne ich viac a viac potvrdzujú,“ vyjadril sa politik, ktorý sa tiež poďakoval za podporu.

Krutá disciplína bez ovácií

Sklenák, ktorý Sobotku nahradí v parlamente, na Twitteri ocenil jeho prácu. „Politika je krutá disciplína bez ovácií na rozlúčku. Časom zistíme, že toho pre našu krajinu Bohuslav Sobotka neurobil vôbec málo. Bolo mi cťou s ním spolupracovať,“ napísal.

Odporúčame:
Zeman zložil prezidentský sľub a v prejave zaútočil na médiá a niektorých novinárov

„Odchod Slávka Sobotku z vysokej politiky vnímam ako dôkladne premyslené a naozaj osobne motivované rozhodnutie. Chcem sa Slávkovi v mene poslaneckého klubu poďakovať za náročnú a mimoriadne obetavú prácu, ktorú vykonal ako predseda vlády aj člen parlamentu v prospech ČR a občanov,“ napísal Sklenákov nástupca Jan Chvojka.

Viac k témam: Bohuslav Sobotka, Česko, ČSSD Česká strana sociálně demokratická
Zdroj: Webnoviny.sk – Bohuslav Sobotka plánuje skončiť vo vysokej politike, chce sa „vydať novou životnou cestou“ © SITA Všetky práva vyhradené.

22. marca 2018