Blíži sa očakávané prvé stretnutie Trumpa s Putinom, majú rokovať aj o Sýrii či Ukrajine

MOSKVA 5. júla (WebNoviny.sk) – Prvé stretnutie ruského prezidenta Vladimira Putina a amerického prezidenta Donalda Trumpa sa uskutoční v piatok v Nemecku, informoval Kremeľ.

Podľa ruských spravodajských agentúr Putinov poradca pre zahraničné záležitosti Jurij Ušakov v utorok informoval, že lídri sa stretnú počas summitu krajín G-20, ktorý sa uskutoční v Hamburgu.

Odporúčame:
Stretnutie Trump-Putin sprevádzajú veľké očakávania, Lavrov dúfa v zhodu názorov

Ušakov pritom už v minulosti povedal, že politici by mali diskutovať o boji proti terorizmu, vojne v Sýrii a kríze na Ukrajine.

Dodal tiež, že Kremeľ od USA očakáva rýchle obnovenie zložiek ruských ambasád po tom, ako predchádzajúci prezident Barack Obama vypovedal 35 ruských diplomatov a obmedzil ich fungovanie pre obvinenia zo zasahovania do prezidentských volieb v novembri 2016.

Poznamenal, že Rusko prejavilo Spojeným štátom pozoruhodnú láskavosť tým, že sa zdržalo reakcie na túto skutočnosť, ale jeho trpezlivosť sa blíži ku koncu.

Viac k témam: Donald Trump, Rusko, USA, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Blíži sa očakávané prvé stretnutie Trumpa s Putinom, majú rokovať aj o Sýrii či Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2017