Blaha: Na základe vôle troch percent voličov by v demokratickom štáte nemala padať vláda

370282_img_9717 676x451.jpg

BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) – Na základe vôle troch percent voličov by v demokratickom štáte nemala padať vláda.

V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to v nedeľu povedal poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) s tým, že počty ľudí, ktoré v piatok demonštrovali v uliciach predstavujú približne tri percentá oprávnených voličov.

„To sa nedeje ani v afrických štátoch. v niektorých áno, v tých menej civilizovaných, kde sa stane, že nejaký náčelník nerešpektuje, že voľby vyhral iný náčelník a potom sú z toho občianske vojny,“ vyhlásil.

Hnev občanov si uvedomuje

Blaha si podľa vlastných slov uvedomuje hnev občanov v uliciach, na druhej strane vníma aj hnev voličov koalície, ktorí sú znepokojený vyhrotenou situáciou.

Odporúčame:
Otec zavraždeného novinára Jána Kuciaka nemá z vyšetrovania dobrý pocit

„Polovica Slovenska alebo aspoň 700 000 voličov Smeru chce kľud v uliciach,“ povedal s tým, že v každej krajine existujú nespokojní ľudia. Opozícia je pritom podľa Blahu od volieb v roku 2016 „mocensky neukojená“.

„Dovládnime ďalšie dva roky normálnou demokratickou, proeurópskou sociálne demokratickou vládou a nespochybňujme výsledky volieb, ktoré boli maximálne legitímne,“ uviedol.

Nutný pokoj a stabilita

Podľa Blahu sa v rámci súčasnej politickej situácie prestalo hovoriť o najpodstatnejšom, čo je vražda dvoch mladých ľudí. „O tom už zrazu nikto nehovorí alebo len veľmi málo ľudí. Celé sa to spolitizovalo,“ povedal Blaha.

Odporúčame:
Foto: Desaťtisíce ľudí na proteste Za slušné Slovensko kričalo „Béla luhár“ aj „Nie Ficolandii“

Na Slovensku je podľa Blahu momentálne nutný pokoj a stabilita. „Nemôžete tu vytvoriť atmosféru, aká tu bola v stredoveku, že ukáže inkvizítor na niekoho prstom a dav ho teraz ide zlynčovať. My tu máme orgány, políciu, vyšetrovateľa, prokuratúru, súdy, ktoré musia veci vyšetriť,“ zdôraznil.

Viac k témam: Ján Kuciak, Ľuboš Blaha, predčasné parlamentné voľby, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Blaha: Na základe vôle troch percent voličov by v demokratickom štáte nemala padať vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

18. marca 2018