Bernal je z najhoršieho vonku, podľa lekárov zvládol aj ďalšiu vážnu operáciu (foto)

478805_egan bernal e1643898131549.jpg

3.2.2022 (Webnoviny.sk) – Kolumbijský cyklista Egan Bernal po početných lekárskych zákrokoch musel absolvovať ešte jednu operáciu chrbtice a dopadla úspešne.

Lekári z Univerzitnej nemocnice La Sabana neďaleko kolumbijského hlavného mesta Bogoty vyhlásili, že operácia sa udiala bez komplikácií a počas nej dosiahli biomechanickú stabilitu krčnej chrbtice. Informoval o tom aj portál ORF.

V plnej rýchlosti vpálil do autobusu

Víťaz Tour de France z roku 2019 je v nemocnici od pondelka minulého týždňa, keď počas tréningovej jazdy na časovkovom špeciáli narazil v plnej rýchlosti do stojaceho autobusu. Zrejme si nevšimol, že autobus pred ním medzitým zastavil, aby vysadil cestujúcich.

Podľa lekárov 25-ročný líder tímu Ineos Grenadiers utrpel viaceré zlomeniny vrátane stehennej kosti na pravej nohe či jabĺčka v kolene, mal aj prepichnuté pľúca.

Po spomenutých chirurgických zákrokoch Bernal môže hýbať s končatinami a z najhoršieho je vonku. Na Instagrame sa medzitým objavila aj jeho prvá fotografia z kliniky s ortézou na krku a hadičkami.

Hrozilo, že dokonca zomrie

Neskôr na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter špecialista na dlhé etapové preteky uviedol, že existovala až 95-percentná šanca, že skončí na invalidnom vozíku alebo dokonca zomrie. Poďakoval sa za podporu všetkým fanúšikom, lekárom a rodinným príslušníkom.

„Ďakujem všetkým dobrým ľuďom, lekárskym špecialistom aj Bohu, že stáli pri mne a dokázali aj nemožné,“ napísal Bernal.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Egan Bernal (@eganbernal)

Viac k témam: Cyklista, Dopravná nehoda, Operácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Bernal je z najhoršieho vonku, podľa lekárov zvládol aj ďalšiu vážnu operáciu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

3. februára 2022