Berlusconi predáva AC Miláno, taliansky klub získajú Číňania

Číňania sľúbili za dva roky do klubu naliať 400 miliónov eur.

MILÁNO 6. júla (WebNoviny.sk) – Už len šesť dní zostáva do podpisu futbalového megakontraktu. Tentoraz nejde o žiadneho výnimočného hráča, ale výnimočný klub. Silvio Berlusconi sa chystá predať jednu zo svojich najobľúbenejších značiek, futbalové AC Miláno prejde pod čínsku správu.

Číňania ponúkli 400 miliónov eur na dva roky a 79-ročný veľkopodnikateľ či bývalý niekoľkonásobný taliansky premiér súhlasil. Pre talianske médiá potvrdil predaj klubu, ktorý pod jeho vedením získal 8 majstrovských titulov a 5 triumfov v Lige majstrov. Berlusconi prevzal tím zo San Sira v roku 1986 a s menšími prestávkami ho viedol až doteraz. Vlani na jeseň plánoval dohodu s thajským investorom Beem Taechaubolom. Zdá sa však, že prednosť napokon dostane dôveryhodné čínske konzorcium. Informoval o tom portál sport1.de.

Predáme klub Číňanom, ponúkli 400 miliónov na dva roky. Predložili jasné garancie,“ uviedol Berlusconi. Aj po tejto očakávanej zmene by mal Berlusconi zostať v klube jedným z akcionárov s poradným hlasom. Dres milánskeho AC si v súčasnosti oblieka aj slovenský reprezentant Juraj Kucka. V sezóne 2015/2016 skončili „červeno-čierni“ v tabuľke Serie A na 7. mieste.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016