Bayern je blízko štvrtého titulu v rade a 26. celkovo

Ak Bavori naplno zabojujú 30. apríla doma proti Borussii Mönchengladbach, predčasne oslávia nemecký titul.BERLÍN 24. apríla (WebNoviny.sk) – Do konca nemeckej futbalovej bundesligy zostáva odohrať tri kolá, ale už po tom najbližšom môže byť známy jej majster. Bayern Mníchov má po triumfe na trávniku Herthy Berlín (2:0) už 81 bodov a stále 7-bodový náskok pred Borussiou Dortmund.

Ak Bavori naplno zabojujú 30. apríla doma proti Borussii Mönchengladbach, predčasne oslávia štvrtý titul v rade a celkovo dvadsiaty šiesty v 116-ročnej klubovej histórii. Medzitým však ešte čaká na zverencov Pepa Guardiolu semifinálová výzva v Lige majstrov v podobe Atlética Madrid.

„Nie je jednoduché zachovať si maximálnu koncentráciu každé tri či štyri dni, najmä keď od nás všetci očakávajú iba víťazstvá,“ povedal kanonier Bayernu Mníchov Thomas Müller. Denník Bild upozorňuje, že viac bodov ako teraz (81) dosiahol v bundesligovom pelotóne po 31. kole historicky opäť iba Bayern, a to pred troma rokmi (84).

„Potrebujeme ešte jedno víťazstvo. Verím, že o týždeň predvedieme taký výkon, že sa budeme tešiť z titulu,“ uviedol tréner Bavorov Pep Guardiola, ktorý po sezóne odchádza do anglického tímu Manchester City.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. apríla 2016