Bardejovčan nafúkal a polícia ho zadržala, za volant si však sadol jeho opitý spolujazdec

359257_thinkstockphotos 639712304 676x451.jpg

BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) – Policajti obvinili 28-ročného Jozefa z Bardejova z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky spáchaného v súbehu s trestným činom marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Ako ďalej agentúru SITA informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, Jozef v pondelok šoféroval Fiat Palio Weekend po ulici Pod Vinbargom v Bardejove, kde ho policajná hliadka zastavila a podrobila dychovej skúške.

Do väzenia na dva roky

„Tá bola pozitívna, a to s výsledkom 2,63 promile, opakovaná dychová skúška dosiahla hodnotu 2,71 promile. Lustráciou tohto vodiča v informačných systémoch bolo zistené, že Jozef má uložený trest zákazu vedenia motorových vozidiel všetkého druhu na 12 mesiacov, pričom táto doba zákazu ale ešte neuplynula,“ povedala Ligdayová.

Odporúčame:
Polícia hľadá svedkov nehody, pri ktorej zahynul cyklista

Vodiča policajti zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. „Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na dva roky,“ zdôraznila hovorkyňa.

Traja spolujazdci

Vo vozidle boli traja spolujazdci. Jeden z nich, 28-ročný Matúš z Bardejova si následne sadol za volant a pokračoval v jazde. „Keďže sa policajnej hliadke nepozdával jeho stav, vodiča po niekoľkých minútach zastavili a podrobili dychovej skúškeNameraná hodnota bola tri promile. Opakovaná dychová skúška dosiahla 3,31 promile. Aj tento vodič bol lustrovaný v informačných systémoch a bolo zistené, že aj Matúš má súdom uložený trest zákazu vedenia motorových vozidiel všetkého druhu na 75 mesiacov. Ani táto doba ešte neuplynula. Vodič bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. Aj tomuto vodičovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky,“ dodala Ligdayová.

Viac k témam: alkohol za volantom, Bardejov, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Bardejovčan nafúkal a polícia ho zadržala, za volant si však sadol jeho opitý spolujazdec © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júla 2018