Barcelona získala Francúza Umtitiho a jeho krajana Digneho

Súčasťou Digneho zmluvy je rovnako ako u Umtitiho aj klauzula, podľa ktorej musí záujemca o jeho služby položiť na stôl minimálne 60 miliónov eur.BARCELONA 13. júla (WebNoviny.sk) – Krajný obranca Lucas Digne podobne ako jeho spoluhráč vo francúzskej futbalovej reprezentácii, stopér Samuel Umtiti, prestúpil do katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona.

Dvadsaťdvaročný Lucas Digne prichádza do Barcelony z parížskeho Saint-Germain za 16,5 milióna eur. Francúzi môžu získať ešte vyššiu sumu, ďalšie platby sú však podmienené úspechmi hráča a klubu. Jeho rovesník Umtiti do FC Barcelona prestúpil v utorok z Lyonu. Digne, ktorý v sezóne 2015/2016 hosťoval z PSG v talianskom AS Rím, podobne ako Umtiti podpísal zmluvu na päť rokov. Do parížskeho tímu prišiel v roku 2013 z Lille.

Digne pricestuje do Katalánska vo štvrtok a absolvuje obvyklú lekársku prehliadku, po ktorej ho klub predstaví fanúšikom a médiám. Súčasťou Digneho zmluvy je rovnako ako u Umtitiho aj klauzula, podľa ktorej musí záujemca o jeho služby položiť na stôl minimálne 60 miliónov eur.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2016